Sözcü Plus Giriş

Yazar Paulo Coelho İzmir’e bağış yapacağını duyurdu

Brezilyalı yazar Paulo Coelho, Kuran'dan "Elbette zorluğun yanında bir kolaylık vardır" ayetini paylaşarak İzmir depremi için Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay örgütleri aracılığıyla bağış yapacağını açıkladı.

Güncellenme: 09:00, 02/11/2020
Yazar Paulo Coelho İzmir’e bağış yapacağını duyurdu

Türkiye’de Simyacı, Veronika Ölmek İstiyor ve Aldatmak gibi kitaplarıyla tanınan Brezilyalı roman yazarı Paulo Coelho, sosyal medya hesabından İzmir depremine ilişkin bir paylaşım yaparak, Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay örgütleri aracılığıyla bağış yapacağını duyurdu.

Coelho, Twitter hesabından Kuran’ın İnşirah Suresi’nde yer alan “Elbette zorluğun yanında bir kolaylık vardır. Gerçekten, zorlukla beraber bir kolaylık daha vardır” ayetine yer vererek, şu ifadeleri kullandı:

“PAZARTESİ BAĞIŞ YAPACAĞIM”

“Tüm dayanışmam Türk arkadaşlarıma, pazartesi günü Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Hareketi aracılığıyla bağış yapacağım. Bağışın depremden etkilenen ülkeler (Türkiye ve Yunanistan) arasında nasıl dağıtılacağına RCRC karar verecektir.”

Paulo Coelho’nun paylaşımı.

İlginizi Çekebilirİzmir'de 65 saat sonra gelen mucizeİzmir'de 65 saat sonra gelen mucizeİlginizi ÇekebilirArama-kurtarma çalışmaları sürüyor... Can kaybı 79'a çıktıArama-kurtarma çalışmaları sürüyor... Can kaybı 79'a çıktıİlginizi Çekebilir Bayraklı Belediyesi 208 binayı 'çürük' diye bildirmiş ama... Bayraklı Belediyesi 208 binayı 'çürük' diye bildirmiş ama...
Yayınlanma Tarihi:08:54,