Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Zeki Müren’in Anıtkabir ziyareti
Zeki Müren’in Anıtkabir ziyareti
İki yıldır beklenen İşte Benim Zeki Müren adlı albüm bu hafta piyasaya çıkıyor.
Yüksel ŞENGÜL
Magazin 11 Nisan 2016 - 11:18

Albümde yer alan Sanat Güneşi’nin bugüne kadar görülmemiş fotoğrafları içindeki en özeli 1968’de Ankara’da Anıtkabir’de çekileni. Çarşamba günü (13 Nisan) müzik marketlerdeki yerini alacak olan İşte Benim Zeki Müren adlı albümde, şarkıların ve sürpriz sanatçıların dışında Sanat Güneşi’nin bugüne kadar gün yüzüne çıkmamış özel fotoğrafları da yer alıyor. Prodüktörlüğünü Murat Yıldırım’ın üstlendiği albümün en özel fotoğrafı Zeki Müren’in 1968 sonbaharında Anıtkabir ziyaretinde çekilen o siyah beyaz kare. Hayattayken her vesileyle Atatürk’e olan hayranlığını dile getiren Müren de gözünde siyah gözlüğü ve takım elbisesiyle Aslanlı Yolda verdiği bu pozu çok severdi.

Zeki-Müren-ve-annesi-Hayriye

Sanatçının, annesi Hayriye Hanım ve babası Kaya Bey’le çektirdiği fotoğrafların da yer alacağı İşte Benim Zeki Müren albümündeki sanatçılar ve söyledikleri 18 şarkı ise şöyle sıralanıyor:


Tekrar Bana Dönsen (Belkıs Özener, Ferda Anıl Yarkın), Ne Me Quitte Pas (Enrico Macias), Suları Taşladım (Engin Altan Düzyatan, İskender Paydaş), Şimdi Uzaklardasın (Funda Arar), Manolyam (Gökhan Tepe), Bir Demet Yasemen (Göksel), Şeytana Uyduk Bir Kere (Halit Ergenç), Berduş (Kıraç), Kalbimin Tek Sahibi Sen (Muazzez Ersoy), Bir Gönül Hikayesi (Muazzez Abacı),

muazzez-abacı-ve-yapımcı

Beklenen Şarkı (Mustafa Ceceli), Kandil (Nükhet Duru ve Behzat Gerçeker), Hayat Bazen Tatlıdır (Ravi İncigöz), Öpücük (Şebnem Keskin), Zehretme Hayatı Bana Cananım (Yaprak Sayar), Annem (D. Özer Şenay, D. Arman), Zehra Eren’e (Murat Bardakçı, Erkan Özerman).