Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kadıköy’de beklenen kurslar açılıyor
Kadıköy’de beklenen kurslar açılıyor
Her yıl ortalama bin 300 kişiye meslek eğitim, kişisel gelişim, hobi alanlarında eğitim veren Kadıköy Belediyesi’nin Sosyal Hizmet Merkezleri kurslarına başvurular başladı. Senaryo yazarlığı, el nakışı, işaret dili gibi pek çok farklı branşta verilecek kurslar ücretsiz.
Yaşam 17 Eylül 2017 - 11:42

Kadıköy Belediyesi'nin hobi, kişisel gelişim ve meslek edindirme kurslarına başvurular başladı. Kadıköy Belediyesi Hasanpaşa, Kuşdili ve Şaşkınbakkal Merkezleri’nde Halk Eğitim Merkezleri işbirliği ile yapılacak ücretsiz kurslar tüm Kadıköylülerin katılımına açık.

İşaret dilinden, Fransızcaya, senaryo yazarlığından, el nakışına, aşçı yardımcılığından grafik animasyona pek çok alanda gerçekleşecek kursların süreleri türlerine göre değişiyor. İşkur işbirliği ile yapılan meslek eğitimler kursları ise tüm yıl sürüyor.

GEÇEN YIL BİN 260 KİŞİYE EĞİTİM

2016-2017 eğitim döneminde toplam 33 farklı branşta bin 260 kişiye eğitim hizmeti verilmişti. Bu yıl Kuşdili, Hasanpaşa ve Cemal Süreya Sosyal Hizmet Merkezleri olmak üzere üç yerde verilmeye devam edecek kurslardan yararlanmak isteyenlerin kimlikleri ile eğitim merkezlerine başvurmaları yeterli.

kadikoykurs3
Kadıköy Belediyesi Sosyal Hizmet Merkezlerinin yeni dönem eğitimleri şöyle:

Kuşdili Sosyal Hizmet Merkezi Kursları

İşaret Dili, Fransızca, Diksiyon, İletişim Yöntem ve Teknikleri, Yaratıcı Drama, Tiyatro , Senaryo Yazarlığı,Tezhip, El Nakışı, Fotoğrafçılık ve Görsel Düzenleme, Dans , Bilgisayar Destekli Muhasebe (İŞKUR), Hasta Refakatçisi (İŞKUR), Aşçı Yardımcısı (İŞKUR) ,Pastacı Yardımcısı (İŞKUR), Resim

Hasanpaşa Sosyal Hizmet Merkezi Kursları

Diksiyon, Kişisel Gelişim ve İletişim, İşaret Dili, İngilizce, Seyahat İngilizcesi, Model Gemi Yapımı, Grafik Animasyon, Photoshop

Cemal Süreyya Sosyal Hizmet Merkezi

Cilt Bakımı ve Makyaj, Masaj Teknikleri (KADIN), Masaj Teknikleri (ERKEK), Grafik Tasarım, Ofis Kullanımı, Emlak Danışmanlığı.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.