Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Pembe sevgisinin böylesi görülmedi
Pembe sevgisinin böylesi görülmedi
Gaziantep'te yaşayan Mustafa Ertay'ın eşi ve iki kızı, en çok satan oyuncak karakterlerinden Barbie'nin hayranı... Ertay, bu sevgiye kayıtsız kalmadı ve evin içerisindeki eşyaların tamamını pembeye boyattı. Ertay ailesinin evini görenler, "Barbie sevgisinin böylesi görülmedi" yorumu yaptı.
Yaşam 11 Aralık 2019 - 14:10

Gaziantep'te kendisini “kılıbık” diye nitelendiren koca, eşinin pembe rengini sevmesinden dolayı ev ve arabasının büyük bölümünü pembe renkli eşyalarla donattı.

Gaziantep Şahinbey ilçesine bağlı Akkent Mahallesi'nde ikamet eden 12 yıllık evli Ertay ailesinin evine girenler, şaşkınlığa uğruyor. Zira evdeki eşyaların tamamı pembe renkli… Evdeki eşyaların pembe renkte olmasının sebebi ise Mustafa Ertay’ın eşi Dilek hanımın pembeyi çok sevmesi… Ayrıca çiftin kızları da oyuncak Barbie tutkunu. Eşinin ve kızlarının bu tutkusuna karşılık jest yapan Mustafa Ertay, sanayideki araç boyacısında beyaz eşyaları pembeye boyattı.


Çocuklarının eğitimine ve gelişimine de özen gösteren Dilek ve Mustafa Ertay çifti, yakınlarından da olumlu tepkiler alıyor. Evlerine gelenlerin pozitif enerjiyle döndüklerini kaydeden Ertay çiftinin evlerinin her köşesinde pembe renge rastlanıyor.


Kızlarının evlerinin içerisinde spor yapabilmeleri ve canlarının sıkılmamaları için salıncak kuran baba Ertay, kızlarının sporla ilgilenmesine özen gösteriyor. Mutfakta bulaşık yıkayıp eşi Dilek'e çay servisinde bulunan ve kendisini ‘kılıbık' olarak nitelendiren baba Ertay, eşine her daim yardımcı olduğunu ifade etti.


“ÇOCUKLARIMIZA ÖRNEK TEŞKİL EDELİM”

Pembeye boyanan eşyaları kendilerinin yaptığını belirten Mustafa Ertay, pembe hikayesini şöyle anlattı:

“Eşim renkleri çok seviyordu. Canlı renklerin enerjisini de çok seviyoruz. Böyle bir şeyler tasarladık. Her geçen gün bir şeyler eklemeye devam ediyoruz. Eşim de moda tasarımcısı. Her şeyi kendimiz üretmeye gayret ediyoruz. Dolapları, duvarı, eşyaları boyuyoruz. Hazır almıyoruz kendimiz yapıyoruz. Ben eşime evde yardım ederim. Eşim de bana yardım eder. İki tane kızımız var. Nasıl bir damadımız olmasını istiyorsak, eşime de öyle bir eş kaynanama da kayınbabama da öyle damat olmaya çalışıyorum. Eşim de sağ olsun bana hep yardımcı olur. 12 yıllık evliyiz, eşim bir defa dahi olsa kuaföre yollamadım. Eşim bana hürmet eder, ben de ona karşılıklı olarak yardımcı olmaya çalışırım. 2 tane kızımız var onlarla güzel zamanlar geçiriyoruz. Bol bol spor yapıyoruz. Her boş zamanlarımız da bisiklet süreriz. Kızlarımızla beraber değerli zamanlar geçirmeye çalışıyoruz.”


Kadınların erkeklere emanet olduğunu dile getiren baba Ertay, “Benim 2 tane kızım var. Biz yarın bir gün yaşlanacağız. Biz de kayınbaba olacağız, aile olacağız. Nasıl bir damat bekliyorsak, bizim de dikkatli olmamız lazım. Kadınlar bize emanet. Bu emanete iyi bakmamız lazım. Hz. Ali'nin bir sözü vardır, ‘İyi damat kazanılmış bir erkek evlattır, kötü damat kaybedilmiş bir kız evlattır.' İyi damat olmaya çalışırsak, ne ekersek onu biçeceğiz. Biz çocuklarımızdan istemeyelim örnek teşkil edelim. Kitap oku demiyoruz, kitap okuyoruz. Çocuklarımız görüyor. Spor yap demiyoruz, yapıyoruz. Çocuklarımız görüyor. Ev içerisinde nasıl davranıyorsak, çocukluğun pozitifliği farkındalık oluyor. Çocukların enerjisi belli oluyor” diye konuştu.


“PSİKOLOJİMİZE ÇOK İYİ GELDİ”

Pembenin pozitif enerjisine inandıklarını vurgulayan Dilek Ertay da, “Bu serüvene aslında ufak bir bibloyla başladık. Daha sonra bunlarının çeşitli tonlarının olduğunu ve bize psikolojik olarak çok iyi geldiğini fark ettik. Hem kılık kıyafetimizde hem evimizin dizaynında günden güne bunu arttırdık. Bunun bizim ruhumuza iyi geldiğini, evimize gelen misafirlerimizin pozitif enerjiyle dolduklarını duydukça daha da mutlu olarak, pembeyi daha çok sevmeye başladık. Eşim hayatın her döneminde, oldukça bana destek ve yardımsever bir eş olarak birlikte dayanışma içinde çocuklarımızı büyütmeye çalışıyoruz. Ben moda tasarımı eğitimi aldım, fakat aktif olarak çalışmıyorum, çocuklarımla ilgileniyorum. Eşimle birlikte onlarla kaliteli zamanlar geçirmeye çalışıyoruz. Onların eğitimlerine ve spor hayatlarına dikkat ediyoruz. Eşim onları sosyal hayata çok güzel hazırlıyor. Büyük kızım 10 yaşında, küçük kızım 7 yaşında. Onların dışa dönük öz güvenli olabilmelerinde tamamen babalarına borçlular. Ben de evin içinde anne olarak onların dersleriyle ve diğer faaliyetleriyle ilgilenmeye çalışıyorum” diye konuştu.

Ertay çiftinin kızları Cansın ve Şansın da babalarının iyi bir baba olduğunu ifade ederek, pembe rengini ve Barbie’yi çok sevdiklerini kaydetti.

Son güncelleme: 14:13 - 11.12.2019