Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Cevdet Erdöl,  “Helal olmayan katkılar içeren ilaç ve tıbbi cihazlar inancımızı tehdit etmektedir. Bir an önce helal ilaç için alternatiflerimizi geliştirmeliyiz” dedi.

İSLAM İNANCI İLE ŞEKİLLENEN TIP!

Bazı kozmetik ve ilaçlarda domuz deri ve kemiklerinin yer aldığını, bazı ilaçlarda ise alkol kullanıldığını kaydeden Erdöl, bazı kültürlerde kullanılması dinen, örfen yasak olan maddelerin, hayattan tecrit edildiği gibi tıptan da çıkarıldığını kaydetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın özel doktoru AKP eski milletvekili ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Cevdet Erdöl Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın özel doktoru AKP eski milletvekili ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Cevdet Erdöl


DOMUZ KEMİKLERİ YER ALIYOR

Erdöl, bunun en bariz örneğinin İslam inancıyla şekillenen tıp anlayışında görüldüğünü vurgulayarak  “Ülkemizde, gıda ve ilaç endüstrisinde yoğun bir şekilde Batılı ülkelerde üretilen jelatin kullanılmaktadır ve bu ürünün ana kaynakları içerisinde, ekonomik ve teknik bazı avantajları nedeniyle ağırlıklı olarak domuz deri ve kemikleri yer almaktadır. Helal olmayan katkılar içeren ilaç ve tıbbi cihazların, Müslümanlarca tüketilmesi endişe verici olup, bu durum genlerimizi, geleneklerimizi, inancımızı tehdit etmektedir. Bu hayati meseleyi zaruret kavramıyla geçiştirmemeli ve bir an önce ‘helal ilaç-helal tıbbi malzeme’ konusunda kendi alternatiflerimizi geliştirmeliyiz.” ifadelerini kullandı.