-Zaman en bulunmaz değer bilenleri mutlu eder.-

Ulusa, ülkeye bir hizmet yarışması olması gereken siyaset, partiler ve adaylararası bir çatışma, kavga yöntemi olarak sürüyor. Uygarlık ve çağdaşlık bir yana, insanlık ilkeleriyle değerleri gözardı ediliyor. Karşılıklı karalama, suçlama, tutarsız ve dayanaksız savlar, eleştiriler alabildiğine, hiç çekinilmeden sözkonusu ediliyor. Siyasal sorumluluk ve kişisel değerler hiç düşünülmüyor. Amaç temizliği ve anlamı umurlarında olmuyor. Örnek olması gereken kimilerinin ağızdalaşı, ayrımcı sözleri ve saldırıları sakıncalarını toplum yaşamında duyuruyor. Esenlik ve dinginlik bulutlar altında. Halka hizmet siyasal ödün gibi algılanıyor. Sevgi, saygı, güvenin yerini kavga, çatışma, bölünme aldı. Siyasal karanlık ulusa ve ülkeye en sakıncalı kötülüktür.

Sorunlar birer yaşam karanlığıdır. Çoğunu da kendimiz yaratır, kimilerini de karşılar gideririz. Çözemediklerimizin de ağırlıklı yükünü çekeriz. Yakınlarımız, dostlarımız bizim en iyi, yararlı yürek sargımızdır. İyi haberler de toplumsal yaralarımızın sargısıdır. Bunlardan en yenisi Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkanı Tezcan Karakuş CANDAN’ın Çankaya Belediye Başkanlığı adaylığıdır. Başarılı, tanınmış, seçkin yurttaşların yönetimlere aday olmaları hepimiz için birer yaşam ışığıdır. Çalışmalarını beğeniyle izlediğim, toplumsal yarar için çabalarının kiminde kendisini kutladığım CANDAN’ın kamusal alanda büyük yararları olacağı inancındayım. Özellikleri, kadınlarımızın çalışmalarıyla örnek başarıları gelecek kuşaklar için de birer derstir.

Türk kadınlarının ulusal alanlarda Atatürk kızları olarak yaşamımıza tuttuğu ışıklar, bizi gönendiren kazanımlardır. Bu nedenle ve yakından tanımak olanağını bulduğum kişisel değerleriyle CANDAN’ın tutumunu alkışlayarak kadınlarımız için değerli bir atılım olması nedeniyle umutla karşılıyorum. Kutlamaktan kıvanç duyacağımızı da şimdiden açıklıyorum.

Ülkemiz ve ulusumuz için güneşli, görkemli günler dileyerek, yurttaşlarımıza en iyi duygu ve dileklerimi yineliyorum.