Tadic usta yine yaptı yapacağını... Top onun ayağına geldiğinde, o çoktan kararını vermişti.

Ferdi’ye mükemmel bıraktı pasını... Çok iyi gelmişti Ferdi ve golü attı. Bu gol gelene kadar, dünyaları kaçırmıştı Fenerbahçe... Dzeko gibi gol makinası bile net gol fırsatında topu dışarı attı, golden önce...

Biraz stres yaşanıyordu sanki... Bir an önce topu ağlarla buluşturmak isteği, en büyük sebepti belki de... Normal şartlarda, ilk devrenin 3-0 bitmesi lazımdı. Yüzde 74 topa sahip olarak rakibini kıpırtdatmayan Fenerbahçe, 11 şut attı, tam 36 defa Trnava ceza sahasına girdi. Top istemedi derler ya, öyle anlar yaşadık Kadıköy’de...

Tadic penaltı atarken, acaba kaçırır mı sorusu aklıma geldi. Topa gelişi, kalecilerin, o vururken köşeyi tahmin edip yatmaları, onun attığı penaltılarda bence risk oluşturuyor. 

Ferdi Kadıoğlu’nun futbolu, her geçen maç daha fazla büyüyor. Esas yeri olan kanat forvet yerine, sol kanat savunmada performansı büyüleyici... Böyle giderse, rekor bir transfer bedeli ile Avrupa’nın önemli takımları, kulübün kapısını Ocak’tan itibaren çalacaklar. Ferdi için sıraya girilecek kesin... Dzeko’ya attırdığı üçüncü golde, yine Ferdi vardı. 

Bu sezonun bambaşka oyuncusu İrfan Can Kahveci, Dzeko’ya çok güzel servis yapınca, takım hak ettiği farkı yakaladı. Dün akşam Samuel’in iki deparı var. Sanki, Usain Bolt’un 100 metrede kırdığı dünya rekorlarını yeşil sahada denedi. Adelem sakatlanır, fazla zorlamayacağım düşüncesi yoktu bile... Bir oyuncunun böyle sonuna kadar zorlaması, teknik direktör başarısıdır. 

Takım savunması nasıl yapılır? Çabuk atak nasıl gerçekleştirilir? Bu konularda ders verdi Fenerbahçe... Mükemmel bir geceydi.