Ankara Büyükşehir Belediyesi başkan adaylığı sürecinde sahte senet ve görevi kötüye kullanma suçlaması ile karşı karşıya kalan Mansur Yavaş hakkında açılan davanın karar duruşması bugün yapıldı.

Ankara 33. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapılan duruşmaya tarafların avukatları katıldı. Yavaş'la ilgili suçlamanın gerçekle ilgisi olmadığı ortaya çıktı ve mahkeme Mansur Yavaş hakkında beraat kararı verdi.

Suçlamayı yapan ve AKP'liler tarafından saygın bir iş insanı olarak tanımlanan Necmettin Keskin ise hakkındaki suçlamalar nedeniyle 6.5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Hakkında yakalama kararı çıkarılan Keskin aranıyor.

[old_news_related_template title="Mansur Yavaş'tan rektörlere: Emrinizdeyiz" desc="Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Yerel Yönetim ve Üniversiteler Buluşması”nda Başkent’teki üniversitelerin rektörleriyle bir araya geldi. Ankara’nın gelişimi için rektörlere seslenen Başkan Yavaş, “Üniversitelerle iş birliği yapılmasına kalpten inanan bir belediye başkanı olarak diyorum ki, emrinizdeyiz” dedi." image="https://i.sozcu.com.tr/wp-content/uploads/2020/09/17/iecrop/detay-kopya-5_16_9_1600340989.jpg" link="https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem/mansur-yavastan-rektorlere-emrinizdeyiz-6042434/"]