Dries Mertens’in ağlara gönderdiği top, öncesinde faul olduğu gerekçesiyle gol değeri kazanmadı. Bence faul yoktu. Benzer pozisyonlara verilen ne kararlar gördük.

İşin aslı, televizyon çekimlerinden memnun değilim. 1983 yılından bu yana spor televizyonculuğunun içindeyim. 2024 yılındayız; böyle kritik anları yeri geldiğinde 5 ayrı açıdan görmek ister seyirci.

Abdülkerim'in elle oynamasını VAR’dan önce hakemin görmesi lazımdı. Verilen penaltıda yılların deneyimi Muslera devleşti, Bahoken yıkıldı. İlk devre Tete, Ndombele ve Zaha beklentilerin altında kaldı. İstediği topları alamayan Halil ise kayboldu. Mertens 45 dakikanın öne çıkan ismi oldu gösterdiği performansla.

Nelsson kafayı vurdu, Attamah’a temas eden top ağlara gitti. Nelsson, ayrıca takımının iyileri içinde gözüktü.

Barış'ın kanat savunma olarak oynatılması bence ona zarar veriyor. Dün zaman zaman koridor oldu ve kritik pas hataları yaptı.

Torreira bu takımın orta alanda olmazsa olmazı. Bazen hata olur. Onun kötü pasını Boa Morte affetmedi.

Kaan Ayhan ve Kerem Demirbay temaslı oyunu bilen, oyuna ağırlığını koyan oyuncular. Bu ikili hep iş yaptı oynadıkları zaman. Onlarla başlansa daha iyi olur sanki.

Maçın tek taraflı olacağına ve Galatasaray’ın rakibini baskıyla bunaltacağına inanıyordum. Oyun Kayserispor yarı sahasındaydı fakat şiddetli baskı oluşturamadı Galatasaray.

VAR ile gelen penaltı olmasa maç sıkıntıya gidiyordu. Mertens tribünleri ayağa kaldırdı.

Dün akşamki maçta gerçek olan şu; Galatasaray’da stres vardı ve bu durum devam ederse işler zora girer.