Dünya Kupası’nda grup maçları biterken, sadece 2 gol yemişti Hırvatlar... Dün akşam, İtalya maçı başlamadan kalelerinde gördükleri gol sayısı 5’ti. Turnuva başından bu yana görünen en büyük problemleri takım savunmasının çok aksamasıydı.

İtalya, geçmiş kupalara göre kusursuz bir kadroya sahip değil. İspanya ile oynadıkları maçta sadece savunma düşüncesiyle beraberliği hesaplamışlardı.

Maça iyi başlayan, 15 dakikalık bölümde Donnarumma’ya sıkıntılı anlar yaşatan Hırvatistan, etkili oyununu sürdüremedi. İtalya fazla agresif olmasa da, temaslı oyun ve presle rakibinin atak düşüncesini devam ettirmesine izin vermedi.

Kanat organizasyonlarında kaleyi bulan iki tehlikeli şutta, Livakovic’in klas kurtarışları olmasa, İtalya aradığı golü bulabilirdi. Avrupa Futbol Şampiyonası tarihine geçen belgeseli bile çekilecek bir 3 dakika yaşamak Modric’e nasip oldu.

Attığı penaltıyı Donnarumma kurtardı. O an eminim Modric yıkılmıştı. Bir dakika sonrasında Modric golü atıp, üzerine yıkılacak tonlarca ağırlıktan kurtulmuştu.

İtalya takımında taraftarlarını heyecanlandıracak büyük oyuncu yok.

Maviler turnuva takımı, bunu kabul ediyorum, ama Arnavutluk’un iki gol bulduğu Hırvatistan’a karşı gol yollarında etkisiz kaldı. Böyle bir İtalya büyük işler yapamaz derken “Ben turnuva takımıyım” dedi. Zaccagni altın gol atmıştı.