Santos'un çalıştırdığı takımlardaki en büyük özellik takım savunması. Sahanın her bölgesinde top kaybeden her oyuncudan hemen savunma reaksiyonu göstermelerini bekliyor. Dün kaybedilen toplarda daha çok adamla yarı sahada gözükmek olumlu bir işaretti. Savunmayı iyi yaparsanız girdiğiniz gol pozisyonlarını değerlendirme şansınız daha fazla olur.

Beşiktaş ilk devre Gedson ve Cenk Tosun ile sonucu değiştirebilecek anları yaşadı. Kaçmaması gereken pozisyonlardı bunlar. Salih orta alanda zor bir görev üstlenmiş. Savunma çıkarken geriye gelip ilk topları alıp oyun kurması hiç kolay olmadı.

Amir'in sakatlığı zamansız olunca üretim kapasitesi sınırlı olan orta saha ilk devre sallandı.

Kuşkusuz Beşiktaş taraftarını yine en heyecanlandıran isim Semih’ti. Kendi evinde son 3 maçını kaybeden ev sahibi ikinci yarıya çekingen başladı. 10 dakika Karagümrük tek kale oynadı.

Neden? Orta alan organize değildi. Forvette Semih hariç hiç kimse topu ayağında tutamıyordu. Kanatlar hücum için çalışmayınca böyle baskı yersiniz. Oyun iyi gitmezken size moral getirecek isimlere ihtiyaç duyabilirsiniz. Semih yine sahneye çıktı. Golü attı, Rashica’ya iyi bir gol pası verdi.

Yine baskı yiyen ama savunmada bu kez hata yapmayan Beşiktaş 3 dakikada 2 gol atıp taraftarını ayağa kaldırdı. Golleri atmadan önce yenilen baskı Santos’u bile şaşırmıştır. Maçın son bölümünde Gedson’un penaltı beklediği bir pozisyon var. Gedson haklı, karar penaltı olmalıydı.

Beşiktaş, kazanma alışkanlığını yeniden elde etmek istiyor. Bu husus belli oldu. Bunun için yapılacak transferler çok önemli.

Rebic, Gedson’a çok iyi servis yaptı maç biterken.