-Dünya geçici alan hoş ses geride kalan.-

Dünyanın, yaşamın ne önemi var dememiz olanaksız. Yaşam geçici bir zaman değeridir. Çekilmesi kimileri için güç, kimileri için kolay, güzel ve verimlidir. Yazgı denilen yaşam çizgisi herkes için değişiktir. Benzerlikler bir rastlantıdır. Dünya her zaman yeni insanları, bitkileri, hayvanları, türlü canlıları ve sularıyla... Her şey yenileniyor. Süresi dolan öbür dünyaya gidiyor. Eskime olsa dünyanın yapısı, varlığı kararırdı, ışık kalmazdı.

Yaşam bir umut açılımıdır. İnsan varlığını güneşli tutan içindeki duygu ve düşünce sıcaklığıdır. Eşimden kalan, dörtte bir yasal paydaşı olduğum dairede kedimle oturuyorum. Dört damardan kalp ameliyatı, mesane kanseri ameliyatı geçirdim. 92 yaşın ortasındayım. Hiçbir kötü alışkanlığım, düşkünlüğün yok. İçki, sigara kullanmıyorum. Adımı gölgeleyip karartacak bir durumum ve tutumum yok. Yalan, dolan dışında kimse beni kötüleyip karalayamaz. Ahlaklı, namuslu, dürüst bir kimse hakkımda hiçbir olumsuzluktan söz edemez.

GÖZCÜ Gazetesi’nde başladığım yazılara SÖZCÜ’de devam ediyorum. Hiçbir şey almayacağıma, istemediğime ilişkin yazılı güvence verdim. Beklediğim hiçbir şey yok. İçtenlikli yakınlığım duygu, düşünce ve ilke birlikteliğinden, davranış sıcaklığından geliyor. Kimseye veremeyeceğim bir hesap yok. Ülkeme ve ulusuma canımı adadığımın belirtileri açıktır.

Beni sevmeyenler olduğunu da biliyorum. Bunlar benim ulusa, halkıma sevgi, saygı ve güvenimi etkileyemez. Devletime, kurumlarına, yasalarına bağlılığımı gölgeleyemez. Aydınlığın kaynağı yüreğimiz ve beynimizdir, açıkçası duygularımız ve düşüncelerimizdir. Aile terbiyesi ve eğitim yaşam ışığımızdır.