Reklamsız Sözcü

ABD’deki kovalamaca ve çatışma kamerada

ABD'de polisten kaçan bir şüpheli şahıs, uzun süren takibin sonrasında çıkan çatışmada öldürüldü. O anlar saniye saniye kaydedildi.

android-time 08:20 9 Aralık 2015
ABD’deki kovalamaca ve çatışma kamerada
ABD'de polisten kaçan bir şüpheli şahıs, uzun süren takibin sonrasında çıkan çatışmada öldürüldü. O anlar saniye saniye kaydedildi.

ABD'nin Seattle kentinde, polisten kaçan bir şüpheliyle polisler arasındaki kovalamaca film sahnelerini aratmadı. Onlarca polis aracının kovaladığı araç ancak kaza yaptırılarak durdurulabildi. Köşeye sıkıştığını anlayan sürücü son bir hamle yapmak istedi fakat polis kurşunlarından kurtulamadı.

Olay, geçtiğimiz Pazar günü, şehrin kuzey bölgesinde meydana geldi. Silahlı şahsın, siyah bir Chevrolet Camaro'yu çalarak kaçtığını haber alan polis ekipleri, otomobili takibe aldı. Trafikte nefes kesen bir kovalamaca yaşandı. Polis araçları zaman zaman kaçan otomobili sıkıştırıp çarpsa da takip uzun bir süre devam etti. Araçtan zaman zaman polis ekiplerine de ateş açıldı.

Çok sayıda polis aracının yolu kapatması sayesinde silahlı hırsız bir caddede kıstırıldı. Otomobilin yeniden kaçmaya çalışması üzerine polisler adeta kurşun yağdırdı. Seattle polisi, hurdaya dönen otomobilde öldürülen şahsın 35 yaşındaki Raymond Azevedo olduğunu açıkladı.

Çok sayıda sabıka kaydı bulunan Raymond Azevedo'nun 1998'de hapse girdiği ve 2014 yılı Ekim ayında hapisten çıktığı açıklandı. Cesedin yanında iki tane silah bulundu. Olay sırasında polislerden ve sivil vatandaşlardan yaralanan olmadığı belirtildi.

CİHAN

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more