Reklamsız Sözcü

CHP’li İnce’den referandum iddiası

CHP'li İnce, iktidar ve cumhurbaşkanının Putin üzerinden oy devrişmek istediğini öne sürerek, "Büyük ihtimal, Mayıs'ta Haziran’da referandum var" dedi.

android-time 20:11 6 Aralık 2015
CHP’li İnce’den referandum iddiası
CHP'li İnce, iktidar ve cumhurbaşkanının Putin üzerinden oy devrişmek istediğini öne sürerek, "Büyük ihtimal, Mayıs'ta Haziran’da referandum var" dedi.

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, iktidar ve cumhurbaşkanının Putin üzerinden oy devrişmek istediğini öne sürerek, “Önümüzdeki süreçte başımıza gelecekleri söyleyeyim. Büyük ihtimal, Mayıs’ta Haziran'da referandum var” dedi.


CHP Yalova Merkez İlçe Olağan Kongresi, Raif Dinçkök Kültür Merkezi'nde yapıldı. Kongrenin açılış konuşmasını yapan Merkez İlçe Başkanı Ertan Şener, 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinde Yalova'da alınan sonuç ve çalışmalarından dolayı partililere teşekkür etti.

Kongrede konuşan Yalova Milletvekili Muharrem İnce ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştirdi.

İnce, “Bu Recep Tayyip Erdoğan siyasetin ilgi alanının dışındadır. Tababetin ilgi alanındadır. Yani bizler değil doktorlar konuşsun bunun için. Bir şey daha söyleyeyim. Ben bunu dünyada yalnız zannediyordum meğer bir tane daha varmış. Putin de bunlardan birisiymiş. Dış politika Türkiye'de artık bir iç politika gibi yapılır hale geldi. Türkiye'de Putin üzerinden oy devşirmek isteyen iktidar ve cumhurbaşkanı var. Önümüzdeki süreçte başımıza gelecekleri söyleyeyim. Büyük ihtimal, Mayıs’ta- Haziran'da referandum var. Meydanlara çıkıp şunu söyleyecek; ‘Ey benim aziz milletim. Bak bu Bahçeli, 20 senedir koltukta oturuyor, gitmiyor. Bak Kılıçdaroğlu kaç keredir yeniliyor gitmiyor. Bak Demirtaş milletvekillerini kaybetti koltuktan gitmiyor. Bu muhalefet partileri, bu parlamenter sistem çökmüştür. Bu genel başkanları kimse yerinden kıpırdatamaz. Bu çökmüş olan parlamenter sistemi gelin değiştirelim. Gel başkanlık sistemine geçelim.’ Bence bunu geçirir böyle anlatırsa. Onun için uyarı görevimi yapıyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın geçmişte yaptığı konuşmaları örnek gösterip tarih ve coğrafya bilgisini eleştiren İnce, “Benim CHP'ye kızmamın nedeni bu zaten. ‘Böyle bir insanı yenemediniz’ diyorum 13 senedir. ‘Ben yeneceğim’ diye iddia bulunuyorum. Türkiye'nin 5 temel sorunu vardır. Türkiye'nin eğitimi, ekonomisi, hukuk düzeni, dış politikası ve toplumsal barışı sorunlu. Suriye konusu başlı başına bunları Yüce Divan'a götürecek güçtedir” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından kongreye tek liste ile katılan Ertan Şener, yeniden başkan seçildi. (DHA)

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more