Reklamsız Sözcü

Mahruki’den ‘cesur’ karar

Rus savaş uçağının düşürülmesinin ardından yaptığı açıklamayla sosyal medyada tepki çeken AKUT kurucusu Nasuh Mahruki, cesur bir karar aldı.

android-time 13:35 7 Aralık 2015
Mahruki’den ‘cesur’ karar
Rus savaş uçağının düşürülmesinin ardından yaptığı açıklamayla sosyal medyada tepki çeken AKUT kurucusu Nasuh Mahruki, cesur bir karar aldı.

Ali Ekber ERTÜRK / ANKARA

Nasuh Mahruki, kendisine en ağır saldıran isimlerden olan Savcı Sayan'la birlikte yandaş kanalda canlı yayına çıkacak. Mahruki ile Sayan, Çarşamba günü saat 21.00'de Kanal A'da karşı karşıya gelecek.

Nasuh Mahruki, uçak kriziyle ilgili olarak “Putin’den ricam; bu saldırının bedelini dost ülke Türkiye’ye & Türk Milletine değil bunu planlayan AKP’ye…” diye tweet atmıştı.

‘'BANA SALDIRACAKLAR AMA''

Mahruki Sözcü'ye yaptığı açıklamada, “Orada, belki bana saldıracaklar ama ben doğru bildiklerimi vatandaşlarımıza aktarmaya çalışacağım” dedi ve şunları söyledi:

“İnandığım ve dile getirdiğim bir düşüncemden dolayı beni, vatan haini ilan ettiler ama ben, vatanseverliğin kitabını yazmış biriyim. Hakkımda linç kampanyaları başlattılar. Ben, Rus uçağının düşürülmesini stratejik ve politik hata olarak görüyorum. Nitekim sayın Cumhurbaşkanı da ‘Rusya'nın uçağı olduğunu bilseydik farklı davranırdık' dedi. TV programında karşılıklı olarak bir tartışacağız. Oraya kavga etmeye değil görüşümü aktarmaya gidiyorum. Ben Milli Güvenlik Akademisi mezunuyum. Konulara hakimim. Dolayısıyla söyleyeceklerim var.”

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 13:3807.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more