Reklamsız Sözcü

Abdullah Gül’den koalisyon mesajı

Abdullah Gül, bir türlü kurulamayan koalisyon için mesaj gönderdi.

android-time 16:50 24 Temmuz 2015
Abdullah Gül’den koalisyon mesajı
Abdullah Gül, bir türlü kurulamayan koalisyon için mesaj gönderdi.

Abdullah Gül, Cuma namazını kıldıktan sonra, Suriye sınırında yaşanan gelişmelerle ilgili sorularını yanıtladı. Gül, Suriye’ye düzenlenen hava operasyonu için ‘güçlü hükümet’ vurgusu yaptı. 11. Cumhurbaşkanı, “Türkiye’yi her bakımdan güçlü tutmak çok önemli. Onun için güçlü bir hükümetin, konuşarak, anlaşarak kurulması mümkündür” dedi. Cuma Namazı çıkışı, camii cemaati ve çevredekilerin sevgi gösterinde bulunduğu Abdullah Gül açıklamasında;

“Herkes görüyor ki, hassas dönemlerden geçiyoruz. Türkiye olarak her şeyden önce komşularımızda büyük bir yangın var. Onun ateşini maalesef her zaman hissediyoruz. Hafta içinde Suruç’ta vahşice hayatını kaybeden 32 gence çok üzüldük. Ayrıca polislerimiz, askerlerimiz şehit oldu. Bu hepimizi derinden üzdü. Hepsine Allahtan rahmet diliyorum” dedi.

Abdullah Gül, “Böyle günlerde hepimizin büyük bir beraberlik, kardeşlik içinde olmamız gerekiyor. Gün bugündür, dayanışma içerisinde olma günüdür” dedi.

Abdullah Gül, “Seçimlerden sonra, TBMM’ye bütün halkımızın siyasi fikirleri farklı fikirleri, hepsi yansımış oldu. Bu da tabi ki bir avantaj. Meselelerimizi aklı selim bir şekilde çözme konusunda, Türkiye’nin işini sağlam tutma, Türkiye’yi her bakımdan güçlü tutmak çok önemli. Onun için güçlü bir hükümetin, konuşarak, anlaşarak kurulması mümkündür. Böyle bir şey olursa, herkes çok sevinecek, şüphesiz ki. Tekrar söylemek istediğim şey, bugünlerde herkesin daha sorumlu, daha dikkatli davranarak Türkiye’nin daha güçlü olması vatandaşlarımızın daha mutlu olması için elinden gelen her şeyi yapması. Eminim ki sorumluluk taşıyan herkes bu aklı selim duygularla hareket edecektir. Türkiye’nin kıymetini hepimizin bilmesi gerekiyor. Vatandaşlarımız arasında farkı görüşler olur ama, hepimizin birbirimize sevgi ve saygı duymasıı gerekiyor” dedi. Suriye sınırında yaşanan askeri hareketliliğin sorulması üzerine, Abdullah Gül;

“Kendilerinde bu tür istihbarat bilgileri olduğu için eminim ki en doğru hareketleri yapıyorlardır. Yapılan şeyler muhakkak ki dikkatli çalışmaların ve ortak aklın ortaya çıkarttığı kararlardır. Böyle günlerde de hep dayanışma içerisinde olmamız gerekiyor” dedi.

Son güncelleme: android-time 17:0524.07.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more