Reklamsız Sözcü

Anonymous, Birleşmiş Milletler’i hackledi!

Uluslararası hacker topluluğu Anonymous, Birleşmiş Milletler yetkililerinin telefon numaralarını ve şifrelerini yayınladı!

android-time 13:50 11 Aralık 2015
Anonymous, Birleşmiş Milletler’i hackledi!
Uluslararası hacker topluluğu Anonymous, Birleşmiş Milletler yetkililerinin telefon numaralarını ve şifrelerini yayınladı!

Çağımızın en ciddi sorunlarından biri haline gelen siber savaş durumları noktasında en güçlü hacker topluluğu olarak kabul edilen ve bir millete, ülkeye ya da görüşe bağlı olmayan Anonymous adlı ekip geçtiğimiz günlerde siber ortamda IŞİD'e savaş ilan etmiş ve iletişim ve propaganda için kullanılan tüm sosyal medya bağlantılı hesapları ele geçirerek ortadan kaldırmıştı.

Bu sefer şu anda sebebi net bir şekilde bilinmiyor olsa da Webtekno'da yer verilmiş olan habere göre Birleşmiş Milletler'e yapılan siber saldırı sonrasında 1415 Birleşmiş Milletler yetkilisinin bilgilerine erişen topluluk bu yetkililerin telefon numaraları ve şifrelerini sanal alemde yayımladı.

Anonymous'un daha önce açıkladığı IŞİD'e savaş konusundaki çalışmalarıyla alakası olup olmadığı bilinmeyen bu saldırı ve yayınlanan bilgiler ile alakalı BM'den gelen açıklamayla bilgilere erişildiği doğrulanırken aynı zamanda BM'ye bağlı siber güvenlik kurumu tarafından da bulunan açık ve sızıntı kaynağına ait sorunlar kısa sürede düzeltildiği belirtiliyor. Ancak Anonymous'un bu bilgiler dışında farklı verileri de elinde barındırıyor olabileceği konuşulmakta.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more