Reklamsız Sözcü

Koray Avcı kimdir?

Koray Avcı, söylediği şarkılar ile sosyal medyada çok paylaşılan müzisyen bu akşam Beyaz Show'a konuk oluyor. Peki Koray Avcı kimdir?

android-time 16:16 11 Aralık 2015
Koray Avcı kimdir?
Koray Avcı, söylediği şarkılar ile sosyal medyada çok paylaşılan müzisyen bu akşam Beyaz Show'a konuk oluyor. Peki Koray Avcı kimdir?

Koray Avcı, Ankara doğumlu olan sanatçı, bir yarışmada gösterdikleri performansla kendilerini Türkiye’ye tanıtmayı başarmıştır. Muğla Üniversitesi Fizik Mühendisliği’nden mezun olan ve iç mimarlık eğitimi alan Koray Avcı, uzun yıllar yurtiçi ve yurtdışında, sokakta ve çeşitli mekanlarda konserler vermiştir. 2010 yılında Koray Avcı, bir arkadaşıyla katıldığı Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışmasında yarı finale kadar yükselmiştir. Dokuz Sekiz Müzik yapımcılığında Ağustos 2015’te yayımladığı “Aşk ile” isimli ilk albümünü müzikseverlerin beğenisine sunan Koray Avcı, albümünde usta sanatçıların eserleri dışında kendi besteleri ve şiirlerine de yer vermiştir. Albümde ki Sen adlı parçaya klip çekilmiştir.

Aslen Erzincan Tercan'lı olan Koray Avcı Ankara'da Kızılay'dan Batıkent'e gitmek için bindikleri metroda söyledikleri Volkan Konak şarkıları ile sosyal medyada meşhur olmuştur. Ankara'da sokak sanatçılığı yapan Koray Avcı ve Oğuz Arslan harçlıklarını kazanmak için sokakta türküden oyun havasına kadar her türlü müziği yaparak başladılar. Son yıllarda profesyonel stüdyo kayıtlarına başlayarak kendi tarzlarında müziğe devam etmekteler. 2015 yılında başlayan albüm çalışmaları ve dizi jenerik müziği projelerine imza atmışlardır.

Koray Avcı ve arkadaşı Oğuz Arslan’ın meşhur olmaları, bir videolarını sosyal medyada yayınlanmasıyla oldu. Neşet Ertaş, Volkan Konak, Nurettin Rençber, Ahmet Kaya, Onur Akın ve ismini sayamadığımız bir çok sanatçının efsaneleşmiş eserlerini kendi yorumuyla yeniden gün yüzüne çıkaran Koray Avcı, ayrıca Sosyal Sorumluluk projeleri kapsamında ücretsiz konserler vermektedir. Koray Avcı dünyanın bir çok yerinde sayısız konser vermiştir. Koyu bir Nazım Hikmet hayranı olan Koray Avcı, sık sık şarkı aralarında şiirler okuyarak seyircisini kendisine hayran bırakmaktadır.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more