Reklamsız Sözcü
MURAT MURATOĞLU

Tehlike yükseliyor!

25 Aralık 2015

Size gerçek tehlikeden bahsedeceğim.
Dünyada iki süper gücün varlığı kabul edilir. Biri ABD diğeri Rusya… Rusya'nın pek süperliği kalmadı ancak halen çok güçlü… Sebebini halen açıklayamadığımız nedenlerden dolayı adamların uçaklarını düşürdük ve papaz olduk.
Uçak düşürüldüğünde Rusya'nın değimiyle; “Amerika'nın arkasına saklanacağınıza, NATO'yu arayacağınıza bizimle iletişime geçseydiniz ilişkilerimiz bu durumda olmazdı!”
Tam tersini yaptık, nasıl olsa Amerika destek verir dedik, verdi de… İlişkilerimiz kolay kolay düzelmeyecek.

TRUMP-CLINTON KAPIŞMASI

Şimdi gelelim diğer süper güç Amerika'ya…
Şimdilik sorunumuz yok. Ancak ABD'de 2016 başkanlık seçimleri için aday adaylarının yarışı devam ediyor.
Müslümanlara ve mültecilere karşı söylemleri ile gündeme gelen Cumhuriyetçilerin güçlü aday adayı Donald Trump, son anketlere göre açık ara önde… Kuvvetle muhtemel Cumhuriyetçilerin adayı olacak.

ZENCİ DEDİLER BAŞKAN OLDU!

Trump'ın karşısında ise ABD Dışişleri Bakanı olarak görev yapmış Demokratların güçlü aday adayı Hillary Clinton ön plana çıkıyor.
Belli ki ikisi kapışacak.
Daha önce, nasıl olsa Clinton seçimi götürür diyenler Obama karşısında hezimete uğramışlardı. Amerika'da zenci başkan hayal dahi edilemezken Obama bu sefer Cumhuriyetçileri yerle bir etmişti. Başkan oldu. Ardından ikinci seçimi de kazandı.
Başlarda alay edilen Donald Trump'ın da şansı oldukça fazla. Hele bir de seçime kadar Amerika'da terör saldırısı olursa, alın size Başkan Trump!

BU SÖZLER KAVGA ÇIKARTIR

Trump, katıldığı bir televizyon programında; “Sorun sadece Müslümanlarda değil, Kur'an nefret söylemi aşılıyor” demekle kalmamış, “Kur'an çok ilginç bir kitap. Birçok insan Kur'an'ın sevgi öğrettiğini söyler fakat o kitapta negatif bir hava var” diyerek devam etmişti.
Hatta Müslümanların “küresel cihadı desteklediğini” söyleyip tüm Müslümanların ABD'ye girişinin engellenmesi çağrısı yaptı. Ülkeye giriş yapan Suriyelilerin tamamının da geri gönderileceğini ekledi. Nereye gönderecek? Bildiniz, Türkiye'ye…
Seçilirse, gerisini sizin hayal gücünüze bırakıyorum. Bizde de dünya lideri var. Onu da hesaba katmayı unutmayın!

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more