Reklamsız Sözcü

Elektrikli araçların lastiğini üretecek

Brisa, İzmit’te kuracağı Ar-Ge merkezinde elektrik ve hidrojenle çalışan araçlar için lastik geliştirecek.

Taylan BÜYÜKŞAHİN
android-time 08:37 11 Ağustos 2017
Elektrikli araçların lastiğini üretecek
Brisa, İzmit’te kuracağı Ar-Ge merkezinde elektrik ve hidrojenle çalışan araçlar için lastik geliştirecek.

Türkiye'nin önde gelen lastik üreticilerinden birisi olan, Bridgestone ve Lassa markalarını da bünyesinde bulunduran Brisa, yeni Ar-Ge merkezini hayata geçiriyor. Brisa'nın İzmit'teki fabrikasında kurulacak olan belgelendirilmiş Ar-Ge merkezi, küresel anlamda yenilikçi çalışmalara imza atacak. Yeni Ar-Ge merkezinin açılış törenine katılan Bridgestone Corporation Başkan Yardımcısı ve Brisa Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Makoto Hashimoto, elektrikli ve hidrojenle çalışan arabaların yakın gelecekte petrol ile çalışanların yerine geçeceğini hatırlatarak, bu değişime uygun üretim yapacaklarını söyledi.

İNOVASYON ŞİRKETİNE DÖNÜŞTÜK

Yeni nesil araçlar için gereken performansı, daha sessiz ve daha düşük yuvarlanma direnci sağlayan lastiklerin verebileceğini ifade eden Hashimoto, Brisa Ar-Ge merkezinin bu konudaki çalışmalara katkı vereceğini kaydetti. Bridgestone Corporation ile ortaklıklarının 30. yılına yaklaştığını dile getiren Sabancı Holding Sanayi Grup Başkanı ve Brisa Yönetim Kurulu Başkanı Cenk Alper, Ar- Ge merkeziyle bir sanayi şirketinden inovasyon şirketine dönüşüm yolculuğunda önemli bir adım daha attıklarını anlattı.

DIŞA BAĞIMLILIK AZALACAK

Brisa Genel Müdürü Cevdet Alemdar, teknoloji üretebilme yetkinlikleriyle pazarın ihtiyaçları doğrultusunda ürün geliştirdiklerini söyledi. Alemdar, “Bizden başka herhangi bir üreticide olmayan özel karışım teknolojisine 17 milyon dolar yatırım yaptık. Sektörün uluslararası bağımlılığını da azaltarak, ülkemize katkı sağlamaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more