Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Tarkan’ın etrafındaki çember Türkiye’nin resmi gibi
Tarkan’ın etrafındaki çember Türkiye’nin resmi gibi
Türkiye'nin pop müzik arenasında çıkardığı en büyük star o... Her yeni albümü, parçası, haberi sevilse de sevilmese de dikkatleri üzerine çekiyor. Etrafında oluşan hayran çemberi öyle renkli ki! O çemberde başı açığı, kapalısı, muhafazakarı, seküleri, bebeği, genci, yaşlısı, kadını, erkeği, sağcısı, solcusu, kısacası herkes yer alıyor. Sanki, Türkiye'nin resmi gibi...
Sercan MERİÇ
Kültür Sanat 9 Temmuz 2017 - 13:51

Yeni albümü 10’u 4 yılda hazırlayan Tarkan, ‘fizy konserleri’ kapsamında Harbiye Açıkhava Sahnesi’ni sallamaya devam ediyor. Dün konser serisinin beşinci günüydü. Beşinci güne gelinene kadar o kadar çok konuşuldu ki, insanlar Harbiye’ye koşa koşa gidiyordu.

Konsere girmek için uzun sıralar bekleyenler, içeri girer girmez yerini alıyor, sabırsızca Tarkan’ı beklerken, bir yandan da telefonlarının objektiflerini test ediyorlardı. Tarkan, sahneye alışılagelmiş şekilde yer altından çıkarken, on binlerce telefonun flaşı, Harbiye’yi ışıl ışıl yapmıştı. Bir de kulakları sağır eden çığlıklar ve ıslıklar vardı…

İlk şarkısı, yeni albümünün de çıkış parçası olan ‘Yolla’ydı. Henüz Tarkan’la yeni karşılaşan kitle, telefonlarında bu anı kaydederken, şarkının ritmini biraz da kaçırmış oldu.

Tarkan’ın sahne repertuvarı, son albümüyle eski parçaların harmanlanmış haliydi. Ancak en çok ilgiyi de ‘Hüp’, ‘Ölürüm Sana’, ‘Şımarık, ‘Dudu’, ‘Kuzu Kuzu’ gibi klasikleşen şarkıları görüyordu.

tarkan4
‘YOLDAN ÇIKARAYIM MI SİZİ?’

“Her gün ayrı bir heyecanla sahneye çıkıyorum” diyen Tarkan’ın temposuna yetişmek bir hayli zordu. Seyircinin de biraz tutuk olduğunu gören Megastar, muzip bir edayla “Bugün biraz sakin miyiz? Yoldan çıkarayım mı sizi?” diye seslendiğinde Harbiye’de kayışlar koptu.

Binlerce insan ‘Hüp’le başlayan ‘Şımarık’la devam eden Tarkan’a eşlik etmek için ayaktaydı. Herkes dans ediyor, hep bir ağızdan Tarkan’a eşlik ediyordu.

O anda Açıkhava’da Tarkan’ı dinlemeye gelenlere bakıldığında Tarkan’ın neden bir Megastar olduğu anlaşılıyordu.

tarkan5
TÜRKİYE’NİN RESMİ GİBİ

Türkiye’nin pop müzik arenasında çıkardığı en büyük star, etrafında yine bu ülkenin tüm renklerini toplamayı başaran birisiydi. Belki biraz mesafeli, belki biraz gizemli, belki de geçmişte canını yakmak istedikleri için biraz da ürkek olan, ancak sahnede çocuklar gibi yerinde durmayan, şarkılarını aşkla seslendiren Tarkan’ın arkasında başı açığı, kapalısı, muhafazakarı, seküleri, bebeği, genci, yaşlısı, kadını, erkeği, sağcısı, solcusu, kısacası herkes yer vardı.

Türkiye’nin resmi gibiydi hayran kitlesi… O, “Haydi dansa” dediğinde herkes ayağa kalkıyor, ona eşlik ediyordu.

Bunca sevgiye, sevgiyle karşılık veren Tarkan, yeni albümdeki ‘Beni Çok Sev’ parçasına geçmeden önce, kendisini izlemeye gelen herkesin sarılmasını istedi. Önemliydi. Çünkü, bu ülkede sarılmak, öpüşmek, birbirine sevgi göstermek “ayıp” sayılıyordu. Tarkan’ın bir sözüyle o düşünce, konser alanın dışında kalmıştı. Sarılmış halde olan binlerce insan Tarkan’ı duygulandıran sürprize imza attı ve “Seni hep çok seveceğiz” dövizlerini açtı.

tarkan3
HER YERDE TARKAN

Tarkan da o sırada eşi Pınar Tevetoğlu’na aşkını ilan etmekten geri durmuyordu: “Aşk pınarım. Canım. Gözüm hep ona takılıp duruyor.”

Tüm gece yerinde duramayan yıldız, hoplayıp zıplamaktan kan ter içinde kaldı. Ayrılırken şöhretiyle ters orantılı mütevazılığını konuşturdu ve “Sizleri çok seviyorum, tüm bu dertlerin arasında sizlere felekten bir gece çaldırdıysam, dertlerinizi unutturabildiysem ne mutlu bana” dedi. Işıklar sönmüş, Tarkan sahneden inmiş, konsere gelenler performansını kritik etmeye başlamış, alandan ayrılıyorlardı ki, sahnenin yanında bulunan otelden son ses ‘Yolla’ çalınıyordu…

O sırada Beyoğlu Belediyesi’nin Taksim Meydanı’nda düzenlediği festivalde sahne alan amatör gruba da onlarca Arap turist eşlik ediyordu…

Twitter: @sercanmeric


Son güncelleme: 13:57 - 09.07.2017