Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Beren Saat Cumhuriyet gazetesinin gecesinde konuştu
Beren Saat Cumhuriyet gazetesinin gecesinde konuştu
Beren Saat, Cumhuriyet gazetesinin 92. kuruluş yıldönümü gecesinde konuştu.
Magazin 9 Mayıs 2016 - 10:32

Şişli’deki Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde Cumhuriyet gazetesinin 92. kuruluş yıldönümünün kutlandı. Gecenin sunuculuğunu oyuncu Beren Saat ve gazeteci Ece Zereycan üstlendi. Saat, Cumhuriyet Gazetesi’nin tıpkı Türkiye Cumhuriyeti gibi  ayakta durma savaşı verdiğini söyledi.

Açılış konuşmasını yapan Beren Saat, Atatürk Cumhuriyeti'nin ve Cumhuriyet Gazetesi'nin modern yaşamda birlikte yeşerip büyüdüğünü söyleyerek;

“Bugün her ikisi de idealleri üzerinden dimdik ayakta durma savaşı veriyor. Tıpkı Türkiye Cumhuriyeti gibi, Cumhuriyet Gazetesi de kendisini var eden değerlerden cumhuriyeti, demokrasiyi, özgürlüğü, insan haklarını, düşünce ve ifade özgürlüğünü, hukukun üstünlüğünü savunmaya kararlılıkla devam ediyor. Bu ideallar uğruna hayatını kaybeden yazarları Uğur Mumcu'yu, Ahmet Taner Kışlalı'yı, Muammer Aksoy'u, Bahriye Üçok'u, Onat Kutlar ve Cavit Orhan Tütengil'i saygıyla anıyoruz” dedi.

Son güncelleme: 10:44 - 09.05.2016