Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Cumhurbaşkanı’nın Huber Köşkü’ndeki iftar daveti sonrası katılanlar neler dedi?
Cumhurbaşkanı’nın Huber Köşkü’ndeki iftar daveti sonrası katılanlar neler dedi?
Geride bıraktığımız akşam Huber Köşkü'nde verilen iftar daveti Türkiye gündemini uzun süre meşgul edecek gibi görünüyor.
Magazin 21 Haziran 2016 - 08:08

Gerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı açıklamalar ve gerekse geceye katılan sanatçılar açısından oldukça renkli ve ilginç bir iftar yaşandı. Özellikle müzik ve spor dünyasından çok sayıda ismin katıldığı iftar yemeği sonrası gecede boy gösteren isimler yaşadıklarını dile getirdi. Sabah gazetesindeki habere göre Tarabya’daki Huber Köşkü’nde boy gösteren isimler geceden son derece keyifli ayrılmış. İşte geceye katılan sanatçıların yaptıkları değerlendirmeler:

Mustafa Ceceli:Devletin en yüksek kurumunun sanatçı ve sporcularla dirsek temasında bulunmasını, bu tarz etkinliklere davet etmesini çok olumlu buluyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın davetlilerle tek tek ilgilenmesi de üzerinde durulması gereken bir husus.

cumhur-yemek-52

Yavuz Bingöl: Sayın Cumhurbaşkanımız teröre karşı ortak güçlü bir tavır ve birlik istedi. Sanatçıların ve spor camiasının gücünün siyasetçilerin gücünden daha az olmadığına vurgu yaptı. Anlamlı bir geceydi.

Emrah Erdoğan: Sanata ve sanatçıya her daim önem veren Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan hanımefendiye bu güzel iftar davetleri için kendim ve ailem adına teşekkür ederim.

soray-uzun-yavuz-bingol

Hande Yener: Sporun ve sanatın değerinin, öneminin altının kalınca çizildiği bir buluşma oldu. Sayın Cumhurbaşkanımızın bu husustaki tavrı belli. Haliyle bu da bizlere sorumluluklar yüklüyor.

hande-yener

Seda Sayan: Sayın Cumhurbaşkanı ve kıymetli eşi Emine Erdoğan Hanımefendi konuklar ile tek tek ilgilendi. Muazzam bir samimiyet içinde dualar ve Mustafa Ceceli’nin okuduğu ezan ile oruçlar açıldı. Cumhurbaşkanımız da kıymetli eşi de her zaman olduğu gibi tüm samimiyetleri ile misafirperverliklerini bir kez daha gösterdi. Ayrıca Ceylan, Hakan Altun, Berdan Mardini ve bana; şarkılar veren eşim Erkan Çelik, gecede Sayın Cumhurbaşkanımıza sözü ve bestesi kendisine ait olan ‘Büyük Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ isimli CD’yi de takdim etti.

seda-sayan

Bülent Ersoy: Fevkaladenin fevkinde bir sunum ve de eksiksiz bir misafirperverlik nezaketinin büyük ustalıkla birleştirilerek sergilendiği, görülüp yaşanması gereken nadide bir geceydi. Teşekkür, tebrik ve takdirlerimle.

Sibel Can: Geçen yılki iftar davetine Engincan’la beraber gitmiştim. Engincan master için İngiltere’de olduğundan küçük oğlum Emir’le katıldım. Emir’in politikaya büyük merakı, ilgisi var ve Sayın Cumhurbaşkanımızı da çok seviyor.

sibel can

İbrahim Tatlıses: 1968’de İstanbul’da Baltalimanı Emirgan’daki Behçet Kemal Çağlar Okulu’nun inşaatında çalışırken Sarıyer’e gezmeye giderdik. Kalender Ordu Evi’nin önünden geçerken hemen üstünde de Huber Köşkü varmış. Kimin aklına gelirdi ki yıllar sonra Cumhurbaşkanı seni oraya davet edecek? Nasıl inanacaksın ama oluyormuş. Allahıma hamdolsun, şükürler olsun. Orhan Gencebay’la yan yana. Sakın umutsuzluğa kapılmayın, bir gün siz de hayal bile edemeyeceğiniz yerde olabilirsiniz.

cumhur-yemek-88

Esra Erol: Ramazan bereket, hayır, dostluk, merhamet ayıdır. Önceki gece Sayın Cumhurbaşkanımız ve eşi hanımefendinin verdiği iftar davetinde olmak benim için mutluluk vericiydi. Bu vesileyle meslektaşlarımızla bir araya gelme fırsatı da bulduk. Gecede Cumhurbaşkanımızın, dünyada da yıldız olmuş futbolcumuz Arda Turan’a yapılan haksızlığı dile getirmesi çok önemliydi. Ayrıca spor ve sanat camiasının kaynaşması açısından da anlamlı bir geceydi.

esra-erol-ali-ozbir
Linet: Sayın Cumhurbaşkanım ve değerli eşinin iftarına davet edilmek, o mukaddes yemeği paylaşmak beni azınlık olarak çok mutlu etti. Mustafa Ceceli ezan okuyunca içim huzurla doldu. Geçen hafta basın mensubu kardeşlerime verdiğim Kuran-ı Kerim’den Cumhurbaşkanıma da hediye ettim. Babalar Günü’nü hiç yaşamadım, bilmiyorum 5 yaşında iken kaybettim babamı.

linet

Bu davete baba evine Babalar Günü kutlamaya gider gibi gittim. O yüce gönüllü Cumhurbaşkanım beni, diğer tüm sanatçıları ve sporcuları çok güzel bir organizasyonla misafir etti. Tüm masaları tek tek gezerek bizlere teşekkür etti. Ben de aileden görülüp davet edildiğim için teşekkür ettim.

Son güncelleme: 10:14 - 21.06.2016