Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Film festivalinde ödül gecesi
Film festivalinde ödül gecesi
Uluslararası Antalya Film Festivali'nin kapanış gecesine katılan beyaz perdenin yıldızları kırmızı halıda yürüdü. Açılış gecesine, giydiği kıyafetle damga vuran oyuncu Nesrin Cavadzade, kapanış gecesine de şık kıyafetiyle iz bırakarak dikkatleri üzerine çekmeyi bildi.
Magazin 23 Ekim 2016 - 20:47

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin bu 53’üncüsünü düzenlediği Uluslararası Antalya Film Festivali’nin 2016 Expo Kongre Merkezi’ndeki kapanış törenine katılan oyuncular, kırmızı halıdan geçti.

basliksiz-1

Birbirinden şık kıyafetlerle gazetecilere poz veren yıldızlar, uzatılan mikrofonlara da festival ile ilgili görüşlerini söyledi.

basliksiz-1

Kırmızı halıdan yarışan film ekiplerinin yanı sıra, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken de katıldı.

basliksiz-1

Açılış kortejiyle 16 Ekim’de başlayan Uluslararası Antalya Film Festivali, bu gece kapanış töreninde verilecek ödüllerle sona erdi.

ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

53'üncü Uluslararası Antalya Film Festivali’nin en iyi filmi ‘Mavi Bisiklet’ oldu. Mavi Bisiklet yarışmada aynı zamanda ‘En iyi yönetmen’ ve ‘en iyi senaryo’ ödüllerini de aldı.Bu yıl da 1 haftalık gösterimin ardından ödül töreniyle sona erdi.

basliksiz-1

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın da katıldığı ve sunuculuğunu Cem Öğretir ile Nihan Günay’ın yaptığı gecede, Altın Portakal uluslararası ve ulusal yarışma ödülleri sahiplerini buldu. Gecede Yaşam Boyu Başarı Ödülleri Asghar Farhadi ve Harvey Keitel’e verilirken, Sümer Tilmaç özel ödülü ‘Aydede’ isimli projeyle senarist Abdurrahman Öner’in oldu.

basliksiz-1

Ulusal Film yarışmasında ‘Babamın Kanatları’ filmiyle en iyi erkek oyuncu ödülünü alan Menderes Samancılar Ödülü’nü Suriyelilere hediye etti. Ecem Uzun, Tereddüt filmindeki performansıyla ulusal yarışmada da en iyi kadın oyuncu seçildi. Ümit Köreken ise ‘Mavi Bisiklet’ filmiyle ulusal yarışmada hem ‘en iyi senaryo’ hem de ‘en iyi yönetmen’ ödülünü aldı. Köreken ödülünü tüm dünyada bisiklet özlemi çeken çocuklara hediye etti.

Uluslararası yarışmada Yeşim Ustaoğlu’nun ‘Tereddüt’ filmi uluslararası yarışma bölümünde ‘en iyi film’ seçilirken aynı zamanda Ecem Uzun’a ‘en iyi kadın’ ve Yeşim Ustaoğlu’na da ‘en iyi yönetmen’ ödülünü getirdi.

Altın Portakal’da alınan ödüller şöyle:

“Yaşam Boyu Başarı Ödülü: Asghar Farhadi

Yaşam Boyu Başarı Ödülü: Harvey Keitel

Sümer Tilmaç özel ödülü: ‘Aydede’ isimli projeyle senarist Abdurrahman Öner

İzleyici ödülü: ‘Açık Kapı’

Uluslararası Yarışma Ödülü:

En Iyi Müzik: ’48 kavşağı’ filmiyle Tamer Nafaar- Itamaar Ziegler

En Iyi Senaryo: ‘Açık kapı’

En Iyi Kadın Oyuncu: Ecem Uzun ‘Tereddüt’

En Iyi Erkek Oyuncu:Tamer Nafaar ’48 Kavşağı’

Jüri özel ödülü: ‘Diğerlerinin Evi’

En Iyi Yönetmen: Yeşim Ustaoğlu ‘Tereddüt’

En Iyi Film: ‘Tereddüt’

Ulusal Yarışma Ödülü

İzleyici ödülü: ‘Babamın kanatları’

En Iyi Müzik: Burak Korucu ”Babamın Kanatları’

En Iyi Senaryo: Ümit Köreken ‘Mavi bisiklet’

En Iyi Kadın Oyuncu:Ecem Uzun ‘Tereddüt’

En Iyi Erkek Oyuncu: Menderes Samancılar ‘Babamın kanatları’

En Iyi Yönetmen Ümit Köreken ‘Mavi Bisiklet’

En Iyi Film:’Mavi Bisiklet”.

basliksiz-1

İLGİLİ HABERNesrin Cavadzade Antalya Film Festivali'ne damga vurduNesrin Cavadzade Antalya Film Festivali’ne damga vurdu

DHA

Son güncelleme: 21:38 - 23.10.2016