Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kalp krizi geçiren Şafak Sezer’e stent takıldı
Kalp krizi geçiren Şafak Sezer’e stent takıldı
Son dönemde geçirdiği sinir kriziyle gündeme gelen Şafak Sezer, kalp krizi geçirdi.
Magazin 4 Mayıs 2016 - 16:07

Birkaç haftadır geçirdiği sinir kriziyle gündeme gelen Şafak Sezer, hastaneden çıktıktan sonra ilk kez Renkli Sayfalar ekibinin çektiği videoda görünmüş ve sunuculara ‘iyiyim’ mesajı vermişti. Programın bugünkü bölümünde ise, Hz. Yuşa Türbesi'ne ziyarete giden Sezer, neden sinir krizi geçirdiğini açıklamıştı.

Bir süredir ruh sağlığıyla ilgili ciddi sorunlar yaşayan oyuncu kalp krizi geçirdi ve Sezer’e stent takıldı. Kandil gecesi Hz. Yuşa Türbesi'ne ziyarete giden ünlü oyuncu, türbe çıkışında arkadaşıyla Üsküdar’da gittiği mekanda bir anda fenalaştı. Apar topar hastaneye kaldırılan oyuncunun kalbine stent takıldı.

Daha önce 5 kez kalp ameliyatı olan oyuncunun sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Hastaneden yapılan açıklamada, Sezer’in taburcu edildiği ifade edildi.

ŞEKERİ 550’YE ÇIKTI

Sözcü’den Tarkan Abdullahoğlu’nun ulaştığı Şafak Sezer, şekerinin 550’ye çıktığını ve hastanede kontrol altına alındığını söyledi. Damarına stent takıldığını doğrulayan ünlü oyuncu, sağlık durumunun iyi olduğunu ve taburcu olmayı beklediğini açıkladı.

Bu açıklamanın ardından Acıbadem Kadıköy Hastanesi’nden konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapılarak, Şafak Sezer’in taburcu edildiği belirtildi.

HASTANEDEN YAPILAN AÇIKLAMA ŞU ŞEKİLDE:

3 Mayıs 2016 Salı günü akşam saatlerinde göğsünde sıkıntı ve çarpıntı şikayetiyle gelen sanatçı Şafak Sezer'in sağlık durumuyla ilgili Acıbadem Kadıköy Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Sinan Dağdelen yazılı olarak şu açıklamayı yaptı:

“Hastamız Şafak Sezer, dün akşam göğsünde sıkıntı hissi ve çarpıntı şikayeti ile Acıbadem Kadıköy Hastanesi Acil Servisi'ne başvurmuştur. Acil Servis'te yapılan ilk tıbbi inceleme sonrasında uygulanan ilaç tedavisiyle rahatlatılmıştır. Bugün yapılan koroner anjiyografi (El bileğinden anjiyo) işlemi sırasında bir kalp damarına stent takılarak daralan kalp damarı açılmıştır. Klinik olarak tamamen iyi durumda olan hastamız Şafak Sezer, bu akşam taburcu edilmiştir.”

İLAÇLAR MI TETİKLEDİ?

Erken saatlerde yayınlanan ‘Renkli Sayfalar’ programına, aldığı ağır ilaçların uyku yapması nedeniyle katılamayan Şafak Sezer’in önceden çekilmiş videosu yayınlanmıştı.

Yeditepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Dr. Orçun Ünal derpresyon ilaçlarının kalp krizine etkisi hakkında bilgi verdi:

“Antidepresanların hipotansiyon, kardiyak ileti bozuklukları yaptığı bilinmektedir. Ancak bunlar yeni jenerasyon antidepresanlarla oldukça az görülenidir.

Ağır kalp rahatsızlığı olan hastalarda birlikte psikiyatrik hastalığı olduğunda her iki durum için de tedavi gerekmekte ve iyi bir planlama ile başarılı olunmaktadır.”

Sozcu.com.tr

Son güncelleme: 18:13 - 04.05.2016