Reklamsız Sözcü

LGBTİ Onur Yürüyüşü’ne Gonca Vuslateri’den destek

ABD’nin Florida, Orlando bölgesindeki katliam sonrası Türkiye'de gerçekleşecek LGBTİ Onur Yürüyüşü'ne ünlü oyuncu Gpnca Vuslateri de destek verdi.
Burcu ÖZEN
12:3615 Haziran 2016
LGBTİ Onur Yürüyüşü’ne Gonca Vuslateri’den destek
ABD’nin Florida, Orlando bölgesindeki katliam sonrası Türkiye'de gerçekleşecek LGBTİ Onur Yürüyüşü'ne ünlü oyuncu Gpnca Vuslateri de destek verdi.

ABD'nin Florida, Orlando bölgesinde eşcinsellerin gittiği gece kulübünde gerçekleştirilen silahlı saldırı sonucunda kendisi dahil 50 kişinin ölümüne sebep olan Omar Mateen’in yankıları sosyal medyada etkilerini sürdürmeye devam ediyor. Gonca Vuslateri ‘Canına kıydığımız o kadar çok şey var ki’ notuyla bir yazı paylaştı.

19 ve 26 Haziran 2016 Pazar günü Taksim’de düzenlenecek olan ‘LGBTİ(Lezbiyen, Gay, Biseksüel, Transeksüel, İnterseks) onur yürüyüşü çağrısına ilk Müslüman Anadolu Gençliği isimli bir gruptan tehdit geldi. Bugün ise Alperen Ocakları, 19 ve 26 Haziran'da gerçekleştirilecek 2016 LGBTİ Onur Yürüyüşü'ne ‘her şeyi göze alarak' engel olacaklarını açıkladı.

goncaic

Yürüyüşe destek veren ünlü isimlerden biri de Gonca Vuslateri… Vuslateri sosyal medya hesabından LGBTİ’yi simgeleyen bir fotoğraf paylaşarak Herman Hesse’nin sözlerinden bir kısım paylaştı: “Canına kıydığımız o kadar çok şey var ki!…
Öldürme eylemini yalnızca o aptal savaşlarda, devrimlerin budalaca sokak çatışmalarında gerçekleştirmiyoruz. Çünkü adım başı bu cinayeti işliyoruz. Yetenekli gençleri çaresizlik içinde bırakıp kendileri için uygun sayılmayacak meslekler edinmeye zorlayarak öldürüyoruz. Yoksulluklar, çaresizlikler, yüz kızartıcı durumlar karşısında gözlerimizi yumarak öldürüyoruz.
Toplum, devlet, okul ve kilisede ömrünü tamamlamış uygulamalara kararlı bir biçimde sırt çevirecekken, rahatımızı gözetip bunlara istifimizi bozmadan seyirci kalarak, riyakarlığa sapıp onaylar tavır takınarak öldürme eylemini gerçekleştiriyoruz.”
“Öldürmeyeceksin!”

Son güncelleme: 14:5115.06.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet Whatsapp