Reklamsız Sözcü

Polis yine parti binası bastı

Liberal Demokrat Parti Beyoğlu ilçe binasına asılan 17-25 Aralık yolsuzluğuna ilişkin pankart polislerce indirildi.

android-time 19:59
Polis yine parti binası bastı
Liberal Demokrat Parti Beyoğlu ilçe binasına asılan 17-25 Aralık yolsuzluğuna ilişkin pankart polislerce indirildi.

Liberal Demokrat Parti Beyoğlu İlçe Başkanlığı'nın özel olarak hazırlattığı ’17-25 Aralık İndiragandi'yi Anma Haftası’ pankartı, polislerce binaya izinsizce girilerek hiçbir mahkeme kararı olmamasına rağmen kaldırıldı.

LDP İstanbul İl Başkanı’nı arayan polis, pankartı asan kişilerin polise teslim edilmesini istediğini ancak İl Başkanı’nın “Hangi kanuna göre suç işlediler?” sorusu üzerine, polisin telefonu kapattığı ifade edildi.

LDP konuyla ilgili yaptığı açıklama şöyle:

“Liberal Demokrat Parti Binasına İkinci Defa Polis Müdehale Etti

Liberal Demokrat Parti Beyoğlu İlçe Başkanlığı binasına partili gençlerin özel olarak hazırlattıkları 17-25 Aralık İndra Gandi'yi Anma Haftası Pankartını Asılmasının hemen ardından binaya izinsiz giren polisler indirmiştir.
Ardından kimin astığını öğrenemeyinde İl Başkanımızı arayıp bunu kim astı diye sormuşlar. İl Başkanımız “inceleyelim ama hangi kanuna istinaden bu eylem suç oluyor” diye sorunca “biz sizi geri ararız” diyip telefonu kapatmışlardır..

Türkiye'de Basın özgürlüğünden sonra Siyasi Partilerin ifade özgürlüğünü de polis baskısıyla susturmaya çalışan hükümeti aklıselime davet ediyor bu eylemin hesabını yargı önünde vereceklerini hatırlatıyoruz.

Daha önce de gezi olaylarının yıl dönümü sırasında bizim iznimizle 3H Hareketi tarafından asılan bir pankartı aynı şekilde polis indirmişti.
Saygılarımızla;

LDP Basın Bürosu”

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 20:5317.12.2014
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more