Sözcü Plus Giriş

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Moody’s açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Türkiye'nin notunu düşüren kredi derecelendirme kuruluşu Moody's'e sert çıktı. Erdoğan, "Sanki benden intikam alırcasına ülkeye geldik birden hop bizim notumuzu düşürüverdiler. Bizim notumuzu düşürdüler de ne oldu" diye konuştu.

13:14 -

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Moody’s’in Türkiye’nin notunu indirmesinin ardından açıklamalarda bulundu. Erdoğan, “Ben kredi derecelendirme kuruluşlarını çok severim onlar da beni çok severler. Benden intikam alırcasına ülkeye geldik birden hop bizim notumuzu düşürüverdiler” diye konuştu.

Ben kredi derecelendirme kuruluşlarını çok severim onlar da beni çok severler. Amerika seyahatinde çok önemli bir şirketin CEO’su bana şu soruyu sordu. Dedi bu CEO’ların sizinle arası çok iyi değil. Bunun nedeni nedir? İsim veremeyeceğim kredi derecelendirme kuruluşlarıyla ilgili dedim ki bunlar sipariş üzerine not verirler dedim. Bakın birkaç günde önce Türkiye’nin yatırım yapılabilir ülkeler içinde bizi gösterdiler dedim. Peki ben buna inanıyor muyum dedim. İnanmıyorum. Sanki benden intikam alırcasına ülkeye geldik birden hop bizim notumuzu düşürüverdiler. Bizim notumuzu düşürdüler de ne oldu. Hazine hemen bir piyasa yaptı dışarıdan ve içeriden bunların beklediğinin çok daha üstünde bir ilgi ve alaka hazinenin kağıtlarına oldu. Niye? Türkiye’nin gerçeği bu değil ki…

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more