Ali Türkşen kimdir? İşte İYİ Parti’nin dikkat çeken isimlerinden Ali Türkşen’in hayat hikayesi

İYİ Parti'nin dikkat çeken isimlerinden Ali Türkşen'in hayat hikayesi Google üzerinden araştırılıyor. Peki ATAK Akademi’nin kurucusu Ali Türkşen kimdir? Meral Akşener'in yeni partisinde görev alacak Ali Türkşen Türk Silahlı Kuvvetlerinden Deniz Kurmay Albay unvanıyla emekli olmuştu. İşte ayrıntılar...

Ali Türkşen kimdir? İşte İYİ Parti’nin dikkat çeken isimlerinden Ali Türkşen’in hayat hikayesi

Meral Akşener’in yeni partisi olan İYİ Parti’de görev alacak eski Kurmay Albay Ali Türkşen kimdir? İşte partinin üyşerinden Türkşen’in hayatındaki ayrıntılar…

ALİ TÜRKŞEN KİMDİR?

1965 Mustafakemalpaşa-Bursa doğumlu olan Ali Türkşen, 1987 senesinde Deniz Harp Okulundan Makine Mühendisliği denkliği ile mezun oldu. Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde 2015 yılına kadar devam eden kariyerinin önemli bir bölümünde SAT Komandosu olarak görev yapan Türkşen, bu süreçte 1993 yılında gerçekleştirilen Lucky-S uyuşturucu gemisinin 14,5 ton uyuşturucu yüküyle ele geçirilmesinde ve 1996 yılında Türkiye ve Yunanistan'ı savaşın eşiğine getiren Kardak Krizi sırasında SAT Komando Tim Komutanı olarak görev aldı.

SAT Komando kariyeri kapsamında hem açık hem kapalı devre dalış cihazlarıyla dalış, serbest paraşüt, atış, hayatı idame, küçük birlik harekatı, kapalı mahal harekatı ve yakın dövüş gibi konularda uzmanlaşan Türkşen, takım ruhunun ne anlama geldiğini en iyi bilenlerle bir arada bulunma şansını yakaladı.

Aikido'yu bir hayat felsefesi olarak seçen, 2. Dan siyah kuşak sahibi Türkşen, 2001 yılında çıktığı bu yolda kendisiyle, çevresiyle ve evrensel enerjiyle uyum içinde yaşamaya özen gösteriyor.

ALİ TÜRKŞEN SÖZCÜ ile ilgili görsel sonucu

Türkşen'in Genelkurmay Başkanlığı dahil Türk Silahlı Kuvvetlerinin çeşitli kademelerdeki karargahlarında görev alabilmesi kurmay unvanıyla mümkün oldu. İstanbul Üniversitesinden yüksek lisans diploması da bulunan Türkşen, ABD Deniz Harp Akademisini de 2002 yılında tamamladı. 2011-2014 yılları arasında toplam 3,5 yıla yaklaşan ve kamuoyunda “Balyoz” olarak bilinen dava kapsamında zorunlu olarak ikamet ettiği Hasdal Askeri Ceza ve Tutukevinde, “Kardak'ta Kahraman, Hasdal'da Esir” ve “1963'ten Günümüze SAT Komandoları ve Anılarım” isimli iki kitap yazdı.

2015 yılında artık emir almak ve emir vermekten sıkıldığına karar vererek Türk Silahlı Kuvvetlerinden Deniz Kurmay Albay unvanıyla emekli oldu ve hem meslek hem de kader arkadaşı emekli Deniz Binbaşı Levent Bektaş'la birlikte “Levent Bektaş-Ali Türkşen Akademi”yi, kısa adıyla ATAK Akademi'yi kurdu.

İYİ Parti kuruldu! Meral Akşener'in İYİ Parti'nin açılımı ne? İYİ ne demek işte Kayı Boyu bağlantısı detayı... İlginizi Çekebilir İYİ Parti kuruldu! Meral Akşener'in İYİ Parti'nin açılımı ne? İYİ ne demek işte Kayı Boyu bağlantısı detayı...

 

Akşener'in partisine geçen Ali Türkşen'den sosyal medyayı sallayan tweet! İlginizi Çekebilir Akşener'in partisine geçen Ali Türkşen'den sosyal medyayı sallayan tweet!