Nazlı Çelik ödülünü şehitlere, Fatih Portakal ise özgürlüğe ithaf etti

Altın Kelebek'te "En iyi kadın haber sunucusu" ödülü Nazlı Çelik'e, "En iyi erkek haber sunucusu ödülü Fatih Portakal'a gitti. Çelik ödülünü şehitlere, Portakal ekip arkadaşlarına ithaf etti.

Nazlı Çelik ödülünü şehitlere, Fatih Portakal ise özgürlüğe ithaf etti

Bu yıl 44.’sü düzenlenen Hürriyet Altın Kelebek ödülleri sahiplerini buldu. En iyi haber sunucusu dalında kadın ve erkek olmak üzere iki ayrı ödül verilirken; ödülü kadınlarda Star Ana Haber Sunucusu Nazlı Çelik, erkekler de ise FOX Ana Haber Sunucusu Fatih Portakal aldı.

NAZLI ÇELİK, ÖDÜLÜNÜ ŞEHİTLERE ADADI

Nazlı Çelik, ödülünü aldıktan sonra yaptığı konuşmasında şunları söyledi:
Bu konuşmamın sonunda “Bu kadının başka bir hayatı yok mu” diyeceksiniz ama ben buradan verilen mesajların çok geniş kitlelere ulaştığına ve gücüne inanıyorum. O yüzden de bu fırsatı değerlendirmek istiyorum. Bugün, geçen sene Beşiktaş’ta 46 şehit verdiğimiz saldırının yıl dönümü.

“ACILARIMIZI UNUTMADIKÇA DAHA DA GÜÇLENECEĞİZ”

Bizler yaşadıklarımızı unutmadıkça, acılarımızı unutmadıkça daha da güçleneceğiz. Gerçeklerle yüzleştikçe daha da önemli bir ülke olacağımızı düşünüyorum. O yüzden benim için çok önemli olan bu Altın Kelebek’i onları ziyaretimden 6 gün sonra terörle mücadele operasyonlarının en önemli operasyonlarına imza atarken şehit verdiğimiz başta Aydoğan Aydın Paşa, Songül Yakut Yarbay ve 13 Kato kahramanına ve vatan topraklarını emanet ettiğimiz şehitlerimiz için alıyorum.”

FATİH PORTAKAL: BAŞARININ SIRRI ÖZGÜRLÜKTE
Fatih Portakal ödülü aldıktan sonra şöyle konuştu: “Biz Türkiye’nin hikayelerini paylaşıyoruz. Gerçek hikayeleri paylaşıyoruz. Başarının sırrı aslında özgürlükte. Patron baskısı olmadan özgürce, gölgesi dahi düşmeden yayın yaptığımız için bu ödülü alıyorum. Ben bu ödülü tüm ekip için alıyorum”

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...