Daha satışa çıkmadan rekor kırmıştı… Fiyatı tahminleri de aştı!

İtalyan ressam Amedeo Modigliani'nin 'Nu couché’ tablosu, açık artırma öncesi yapılan tahminlerin de üzerinde bir fiyata alıcı buldu.

Daha satışa çıkmadan rekor kırmıştı… Fiyatı tahminleri de aştı!

İtalyan ressam Amedeo Modigliani’nin ‘Nu couché' tablosu, Sotheby’s müzayede evinde yapılan açık artırmada 157.2 milyon dolara satıldı. Modigliani’nin bugüne dek satılan 5 nü tablosundan biri olan 1917 tarihli eser, satışa çıkarılmadan önce rekor kırmıştı.

Satışından önce 150 milyon dolar değer biçilen tablo, açık artırmaya çıkmadan önce en yüksek fiyat biçilen sanat eseri unvanını almıştı. Tablo beklentilerin 7 milyon dolar üzerinde satılırken, eserin yeni sahibinin kimliği ise açıklanmadı.

Bu satışla Sotheby’s kendi rekorunu kırdığını açıklarken, Christie’s müzayede evi ise 2015’te ressamın bir eserini 170 milyon dolara satmayı başarmıştı.

Bugüne dek satılan en pahalı sanat eseri ise geçtiğimiz yıl 450 milyon dolara alıcı bulan Leonardo da Vinci'nin Salvator Mundi adlı tablosu.

100 yıllık nü tablo açık artırmaya çıkmadan rekor kırdı İlginizi Çekebilir 100 yıllık nü tablo açık artırmaya çıkmadan rekor kırdı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...