Sözcü Plus Giriş

Sabo Ayakkabı konkordato istedi

Son dönemde ayakkabı sektöründen gelen konkordato haberlerine bir yenisi daha eklendi. Sabo Ayakkabı da konkordato isteyen şirketler arasına katıldı.

Barış ÖZKAN
13:58 -
Sabo Ayakkabı konkordato istedi

Daha önce üç büyük şirketin konkordato ilan ettiği ayakkabı sektöründen bir konkordato haberi daha geldi. Bakırköy 3. Asliye Ticaret Mahkemesi'nin 25 Eylül 2018 tarihli kararına göre Sabo Ayakkabı konkordato başvurusunda bulundu.

Sabo’nun başvurusunu değerlendiren mahkeme şirkete yönelik 3 aylık geçici mühlet kararı verdi. Mahkeme Dr. Aydın Çelik, Derya Coşkun ve Aziz Şadi Yanık’ı geçici komiser heyeti olarak atadı. Konkordatonun tasdikine ilişkin davanın ön inceleme ve ilk tahkikat duruşmasının 13 Aralık 2018 günü yapılacağı belirtildi.

İLK MAĞAZASINI BEYOĞLU’NDA AÇMIŞTI

İlk mağazasını İstanbul Beyoğlu’nda açan Sabo, Türkiye’nin tek ahşap ayakkabı kalıbı üreticisi. Sabo, Fransa ve Almanya başta olmak üzere dünyanın çeşitli ülkelerine ihracat gerçekleştiriyor. Clavo markasıyla yurt içinde ve yurt dışında bir çok marka için ayakkabı koleksiyonları hazırlayan Sabo, Nando markasıyla da perakende ayakkabı mağazacılığı alanında faaliyet gösteriyor.

SON DÖNEMDEKİ 4. KONKORDATO

Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik durumdan en çok etkilenen sektörlerin başında ayakkabı sektörü geliyor. Daha önce Hotiç, Yeşil Kundura ve Beta Ayakkabı da konkordato talebinde bulunmuştu. Sabo son dönemde ayakkabı sektöründe konkordato talebinde bulunan dördüncü büyük şirket oldu.

İLGİLİ HABERKonkordato ne demek? Konkordato nedir?Konkordato ne demek? Konkordato nedir?

 

İLGİLİ HABERHotiç konkordato ilan ettiHotiç konkordato ilan ettiİLGİLİ HABERYeşil Kundura konkordato başvurusunda bulunduYeşil Kundura konkordato başvurusunda bulunduİLGİLİ HABERTürkiye genelinde 50 mağazası olan Beta Ayakkabı konkordato istediTürkiye genelinde 50 mağazası olan Beta Ayakkabı konkordato istedi

 

Son güncelleme: android-time 14:00 01.10.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more