Sözcü Plus Giriş

Çiftlik Bank soruşturmasında 4 kişi tutuklandı

Çiftlik Bank soruşturması kapsamında gözaltına alınan ve Fame Game Hayvancılık ile Çiftlik Bilgi İşlem isimli firmaların muhasebe işlemlerini takip eden K.K.’nın da aralarında bulunduğu 4 kişi tutuklandı.

Sevgim Begüm YAVUZ
Güncellenme: 11:25, 22/06/2018
Çiftlik Bank soruşturmasında 4 kişi tutuklandı

İstanbul Mali Şuçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri ile İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın birlikte yürüttüğü operasyon kapsamında geçtiğimiz hafta 8 şüpheli gözaltına alındı. Mali Şube ekipleri, yapılan çalışmalarında sanal para “bitcoin madeni” üreten tesisleri de tespit etti. Tesislerdeki dijital materyallere ve makinelere el konuldu. İşlemleri tamamlanan şüpheliler Kartal’daki Anadolu Adliyesi'ne getirildi.

DOLANDIRICILIK SUÇU İLE MAHKEMEYE SEVK EDİLMİŞLERDİ

Savcılıktaki ifade işlemlerinin ardından A.Ç., Ş.C., A.E. ve M.İ.D. “bilişim sistemleri banka veya kredi kurumlarını araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık” ve “tacir veya şirket yöneticileri ile kooperatif yöneticileri dolandırıcılığı” suçlarından haklarında adli kontrol tedbirlerinin uygulanması talebiyle,  S.D., H.C., F.C. ve  Fame Game Hayvancılık ile Çiftlik Bilgi İşlem isimli firmaların muhasebe işlemlerini takip eden  K.K. ise  “bilişim sistemleri banka veya kredi kurumlarını araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık”, “tacir veya şirket yöneticileri ile kooperatif yöneticileri dolandırıcılığı” ve “suç işlemek amacıyla örgüt kurma” suçlarını işledikleri iddiasıyla tutuklanmaları talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi'ne sevk edildi.

İlginizi ÇekebilirÇiftlik Bank skandalı film oluyorÇiftlik Bank skandalı film oluyor

Mahkeme, S.D., H.C., F.C. ve K.K.’nın söz konusu suçlardan tutuklanmasına, A.Ç., Ş.C., A.E. ve M.İ.D. hakkında ise adli kontrol tedbirlerinin uygulanmasına ve yurt dışına çıkış yasağı konulmasına karar verdi.

Yayınlanma Tarihi:18:46,