Sözcü Plus Giriş

İstanbul Sarıyer’de aşırı yağış sonrası korkunç olay!

Sarıyer'de aşırı yağış nedeniyle yolda çökme meydana geldi. Çökme nedeniyle yoldaki asfalt ve toprak bir evin bahçesine doldu. Evde kiracı olan Muhammet Küçükbirinci evden çıktıktan 5 dakika sonra çökmenin yaşandığını söyledi. Polis ve itfaiye çöken yolun bulunduğu bölgeyi sivil trafiğine kapattı.

21:41 -

İstanbul Sarıyer’de aşırı yağış sonrası yol çöktü. Olay, Kazımkarabekir Paşa Mahallesi, Kavaklıdere sokakta saat 20.30 sıralarında meydana geldi.

yolll-dha1_6222934

Aşırı yağış nedeniyle Kavaklıdere sokağından geçen yolun bir bölümü büyük bir gürültüyle çöktü.

yol-aa31_6223029

Çökme nedeniyle kayan toprak iki katlı bir evin bahçesine doldu. Olayda ölen ya da yaralanan olmazken, ihbar üzerine olay yerine polis, itfaiye ve belediye ekipleri sevk edildi.

yolll-dha21_62229291_6222928

Olay yerine gelen belediye ekipleri, çökmenin yaşandığı yolun giriş ve çıkışlarını güvenlik şeridiyle kapattı.

İLGİLİ HABERKadıköy'de yol çöktüKadıköy'de yol çöktü

“ALLAHTAN BAHÇEDE DEĞİLDİK”

sariyer-1-iha

İstanbul’da aşırı yağış yolun çökmesine neden oldu vatandaşlar korkulu anlar yaşadı. Fotoğraf: İHA

Çöken yolun bitişiğinde bulunan evin sahibi Erol Koçak, “Ben evde oturuyordum. Bir gürültü duyduk, yağmurdan dolayı yol çöktü. Gürültüyü duyduk dışarı çıktık. Burayı biz kendimiz yaptık, o zaman burada yol yoktu. Şimdi minibüs yolu oldu. Çöktükçe yama yapıyorlar olacağı bu… Önce duvarı sağlama almaları lazım. Buradan minibüs geçiyor otobüs geçiyor. Önlemini almadılar. Evde herhangi bir zarar yok. Allahtan o sıra evdeydik bahçede değildik” dedi.

yol-aa21_6223030

ÖLÜMDEN SANİYELERLE KURTULDU

Kiracı Muhammet Küçükbirinci, “Bugün çok şiddetli bir yağmur vardı. Ben bu evde kiracıyım. Ben evden çıktım 5 dakika sonra burası yıkıldı. Benim üzerime yıkılabilirdi. Motosikletim burada bağlıydı. Yağmur yağıyor diye başka yeri aldım. Çok şükür can kaybımız yok” dedi  DHA

Son güncelleme: 14:30 03.10.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more