Tarihçi yazar Sinan Meydan’dan İsmail Kahraman’a Atatürk tepkisi

Tarihçi yazar Sinan Meydan katıldığı Halk Arenası'nda Meclis Başkanı İsmail Kahraman'a sert tepki gösterdi. Meydan, 19 Mayıs kutlamalarında Atatürk'ün adını söylememek için büyük çaba sarf eden Kahraman'a "Siz Türkiye Cumhuriyeti'ni özgürlüğüne kavuşturduğu için mi Mustafa Kemal Atatürk'ten rahatsızsınız?" diye sordu.

Halk TV'de ekranlara gelen ve izlenme rekorları kıran, Türkiye'nin en güvenilir kişisi Uğur Dündar’ın hazırlayıp sunduğu ‘Halk Arenası’ bu hafta yine gündemi belirledi. Programın konuklarından Tarihçi yazar Sinan Meydan, 19 Mayıs kutlamalarında Atatürk’ün adını söylememek için büyük çaba sarf eden Meclis Başkanı İsmail Kahraman’a sert tepki gösterdi.

Usta gazeteci Dündar'dan TRT'ye sert tepki İlginizi Çekebilir Usta gazeteci Dündar'dan TRT'ye sert tepki dundar

“ATATÜRK’TEN NEDEN RAHATSIZSINIZ?”

Bugün iktidarı elinde tutanların Atatürk’ün bugüne getirdiği Türkiye’yi tam tersine götürmeye çalıştığını ifade eden Meydan, “Konuyu daha basite indirgeyerek soru sorarak gidelim. Bu topraklarda yaşayan Türkiye Cumhuriyeti bayrağı altında yaşayan bir insan niye Atatürk’ten rahatsız olabilir? 1911 yılında İtalyan emperyalizmi Trablusgarp’ı işgal ettiğinde bir kaç gönüllü arkadaşıyla oraya giderek Osmanlı’nın o toprak parçası kopmasın diye canı pahasına mücadele eden Mustafa Kemal Atatürk’ten neden rahatsız olur? I.Dünya savaşına katılan, Çanakkale’de bu milletin hayatını, namusunu kurtaran bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı niye rahatsız olabilir? İsmail Karaman’a buradan bir daha soruyorum, siz Türkiye Cumhuriyeti’ni özgürlüğüne kavuşturduğu için mi Mustafa Kemal Atatürk’ten rahatsızsınız? Siz kadınlara insanlık onuruna yakışır haklar verdiği için mi rahatsızsınız? Siz benim manevi mirasım akıl ve bilim dediği için mi Atatürk’ten rahatsızsınız?” dedi.

Halk Arenası Burdur'da! İlginizi Çekebilir Halk Arenası Burdur'da!

 

Kahraman bu kez Atatürk dememek için 'yola çıkan heyet' dedi İlginizi Çekebilir Kahraman bu kez Atatürk dememek için 'yola çıkan heyet' dedi 2 3 4 5

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...