Sözcü Plus Giriş

Morales, Guiado’yu tanıyan ülke liderlerine sordu: Şimdi ne düşünüyorsunuz?

Kendisini Venezuela geçici devlet başkanı ilan eden Juan Guaido'nun Fransız haber ajansı AFP'ye verdiği röportajda ülkesine yönelik olası bir askeri müdahaleye karşı olmadığını beyan etmesi dünya gündeminde ses getirmişti. Guaido'nun sözlerine Bolivya Devlet Başkanı Evo Morales'ten sert tepki geldi. Morales, "Juan Guaido'nun Venezuela'ya yönelik ABD müdahalesini kabul edeceklerine dair yaptığı açıklamayı reddediyoruz. Guaido'yu tanıyan kardeş devlet başkanları acaba şimdi ne düşünüyorlar?" diye sordu.

07:25 -
Morales, Guiado’yu tanıyan ülke liderlerine sordu: Şimdi ne düşünüyorsunuz?

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Morales, kendini Venezuela’nın geçici devlet başkanı ilan eden Ulusal Meclis Başkanı Guaido’nun beyanatlarını reddettiklerini vurguladı.

İLGİLİ HABERVenezuela'nın zengin çocukları sosyal medyanın gündemindeVenezuela'nın zengin çocukları sosyal medyanın gündeminde

“ACABA ŞİMDİ NE DÜŞÜNÜYORLAR”

Guaido’nun açıklamalarının Latin Amerika’da bir savaşa davetiye çıkardığını belirten Morales, şu ifadeleri kullandı.

“Juan Guaido’nun Venezuela’ya yönelik ABD müdahalesini kabul edeceklerine dair yaptığı açıklamayı reddediyoruz. Guiado’yu tanıyan kardeş devlet başkanları acaba şimdi ne düşünüyorlar?”

Bolivya Devlet Başkanı Evo Morales
Fotoğraf: Reuters

İLGİLİ HABERABD'den Venezuela ordusuna dikkat çeken çağrı!ABD'den Venezuela ordusuna dikkat çeken çağrı!

GUİADO NE DEMİŞTİ?

Devlet Başkanı Nicolas Maduro’nun meşruiyetini kabul etmeyen ABD başta olmak üzere birçok batı ve Latin Amerika ülkesince tanınan Guaido, ABD ya da başka bir gücün ülkesine müdahalesine yeşil ışık yakıp yakmayacağı yönündeki soruya şu yanıtı vermişti:

“Biz elimizden gelen her şeyi yapacağız. Bu elbette çok polemiğe neden olan bir konu fakat çocukların ölmemesi, insanların hayatlarını kurtarabilmek ve ülkeyi yönetilebilir hale getirip insani duruma müdahale edebilmek için Ulusal Meclisin egemenliğini ve yetkilerimizi kullanarak ne gerekiyorsa onu yapacağız.” AA

Son güncelleme: android-time 07:43 10.02.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more