Sözcü Plus Giriş

Sonunda bunu da yaptılar! Bilim insanlarından heyecanlandıran proje

İsviçreli bilim insanları robot teknolojisine yeni bir boyut kazandırdı. Prototip aşamasındaki robot, buz hokeyi oyuncularıyla beraber piste çıktı.

Sozcu.com.tr
12:10 -
Sonunda bunu da yaptılar! Bilim insanlarından heyecanlandıran proje

Teknolojinin hızı son yıllarda inanılmaz bir ivme kazanırken, geliştirilen robotlar da yeteneklerine yetenek katıyor. Koşan, tırmanan, zıplayan ve kapı açan robotların ardından şimdi de buz pateni yapan robot geliştirildi.

Zürih Federal Teknoloji Enstitüsü’nde görevli bilim insanlarının üzerinde çalıştığı robot, Davos’ta iki buz hokeyi oyuncusunun katılımıyla tanıtıldı.

4 bacağında da ayrı patenler olan ve 3 boyutlu yazıcıyla üretilen robot, birçok insanın üzerinde durmakta bile zorlandığı buzda hünerlerini sergiledi.

Robotu geliştiren ekipten Prof. Setelian Coros, “Henüz prototip aşamasında olduğunu düşünürsek bunlar bizim buz üzerindeki bebek adımlarımız. Robotumuz iyi iş çıkardı ama yine de üzerine koyabileceğimiz çok şey var” dedi.

Robotun ilerleyen aşamalarda arama ve kurtarma çalışmalarında görev alması hedefleniyor.

İLGİLİ HABERHerkesin gözü onun üstünde! Sevgi robotuna talep yağıyorHerkesin gözü onun üstünde! Sevgi robotuna talep yağıyor

 

İLGİLİ HABERSon görüntüsü gündeme oturdu... Korkutan yetenek!Son görüntüsü gündeme oturdu... Korkutan yetenek!
Son güncelleme: 12:15 16.02.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more