Sözcü Plus Giriş

Gebze Halkalı banliyö treninde ilk gün sorunu!

Gebze-Halkalı Banliyö Tren Hattı'nda bu sabah ilk seferler başladı. TCDD durak sayılarına göre 6 farklı ücret tipi belirlemesine rağmen vatandaşlar bu sabah ücret iadelerini alamadı ve kısa mesafe için 5.70 TL ücret kesintisi yapıldı. Öğrenciden 1.25 TL yerine 2.70 TL bilet ücreti kesildi. Makinalar 'iade ücretiniz yoktur' uyarısını verdi. Sozcu.com.tr'nin TCDD yetkililerinden aldığı bilgilere göre vatandaştan alınan iade ücretleri geri ödenecek. İstanbul halkı İBB Beyaz Masayı şikayet yağmuruna tuttu.

Sozcu.com.tr
07:03 -

Gebze-Banliyö hattının devreye alınmasıyla TCDD altı farklı ücret tipini içeren bir tablo hazırladı. Buna göre 1-7 durak gitmek 2.60 TL, 8-14 durak gitmek 3,25 TL, 15-21 durak gitmek 3.80 TL oldu. Aşağıdaki tabloda ücret detaylarını görebilirsiniz.

Fakat bu ücret tarifesi sabah saatlerinde düzgün bir şekilde uygulanmadı. Örneğin bu sabah Yeşilköy’den Yenikapı’ya giden vatandaşlardan 5.70 TL bilet ücreti alındı.

İLGİLİ HABERVatandaş Beyaz Masa'yı şikayet yağmuruna tuttuVatandaş Beyaz Masa'yı şikayet yağmuruna tuttu

ÖĞRENCİ BİLETİNE İKİ KATI ÜCRET

Öğrenci biletinin normalde 1.25 TL olması gerekirken öğrenci ücreti olarak 2.70 TL alındı. Yenikapı istasyonuna gelen vatandaşlar iade ücreti alamadıklarını öğrenince şaşkına döndü.

Vatandaş iade ücretini alamadığı için tepkisini sosyal medyadan da dile getirdi.

İade şikayetlerini İBB Beyaz Masa’ya ileten vatandaşlar geri dönüş bekliyor.

SEFERLER NASIL YAPILACAK?

Halkalı ve Gebze’den kalkacak karşılıklı trenler sabah saat 06:00’da başlayacak. Halkalı’dan Gebze’ye gidecek son tren 22:00’da kalkacak. Gebze’den Halkalı yönüne kalkan son tren ise 22:15’te kalkacak.

ZAMAN ZAMAN BEKLEDİ

Sabah saatlerinde trene binen yolcular trenin sık sık sinyal bilgisi sebebiyle durduğunu ifade ettiler. Yolcular 5 dakikayı aşkın süre beklediklerini ifade ettiler.

İLGİLİ HABERSon dakika: Marmaray ücretleri iade edilecek açıklamasıSon dakika: Marmaray ücretleri iade edilecek açıklaması
Son güncelleme: 11:39 16.03.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more