Sözcü Plus Giriş

Musk, Tesla CEO’luğundan da alınabilir

Elon Musk hakkında yürütülen soruşturma sonucu Tesla'nın Yönetim Kurulu Başkanı görevini bırakmıştı. 'Dahi' lakabı takılan iş adamının şimdi de Tesla'nın CEO'luğunu bırakabileceği ifade ediliyor.

10:47 -
Musk, Tesla CEO’luğundan da alınabilir

CNBC´de yer alan habere göre Elon Musk, ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) ile yaşanan son gelişmelerin ardından Tesla CEO görevinden alınabilir.

SEC temsilcilerinin CNBC´ye yaptığı açıklamalara göre, Musk´ın 11 Mart´a kadar mahkemeye giderek SEC ile Eylül ayında varılan anlaşmayı ihlal ettiği iddialarına ilişkin ifade vermesi gerekiyor.

Musk, geçen haftalarda Twitter´dan yaptığı paylaşımda Tesla´nın bu yıl 500 bin kadar araç üreteceğini belirtmiş, daha sonra yaptığı paylaşımda da 500 bin aracın Tesla´nın yıllık üretim rakamı olduğu bilgisini vermişti. Fakat Musk´ın SEC ile vardığı anlaşmada SEC, Musk´ın Tesla yatırımcıları ve hisselerini etkileyecek herhangi bir paylaşım yapmasını yasaklıyor.

DHA

İLGİLİ HABERMusk'tan 'Angara' mesajı: En mükemmeli onlarMusk'tan 'Angara' mesajı: En mükemmeli onlar İLGİLİ HABERElon Musk, Tesla Yönetim Kurulu Başkanlığından istifa edecekElon Musk, Tesla Yönetim Kurulu Başkanlığından istifa edecek
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more