Sözcü Plus Giriş

Akif Hamzaçebi’den ilk açıklama: Şimdi sahada olacağız

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu ile yaklaşık bir yıldır yürüttüğü görevinden sürpriz bir şekilde istifa eden CHP Genel Sekteri Akif Hamzaçebi birlikte taziye ziyarette bulundu.İstifasına ilişkin soru yöneltilen Hamzaçebi, "Taziye ziyaretinde bunları konuşmaya hiç ihtiyaç yok. Eskiden masadaydık, şimdi sahadayız." dedi.

Tugay SADAY
16:49 -
Akif Hamzaçebi’den ilk açıklama: Şimdi sahada olacağız

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Kartal’da çöken 8 katlı bina enkazından yaralı olarak kurtarılan vatandaşları ve ailelerini ziyaret etti. İmamoğlu’na CHP Milletvekili Akif Hamzaçebi de eşlik etti.

Akif Hamzaçebi, Ekrem İmamoğlu ile birlikte hasta ve taziye ziyaretinde bulundu.

“BUNLAR BİZİM AİLE MESELEMİZ”

Ziyaret çıkışında Hamzaçebi’nin istifası sorulan Ekrem İmamoğlu, Hamzaçebi’nin kendisinin ağabeyi olduğunu belirterek, “Bunlar bizim aile meselemiz. Akif Bey, benim ağabeyim. Partimizin büyüğü dolayısıyla biz onu aile içinde çözeriz, konuşuruz. Parti içi meseleleri, kamuoyuna dönük konuşmayız.” ifadelerini kullandı.

“İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞLANLIĞINI VE İLÇELERİ KAZANMAK İÇİN SAHADAYIZ”

İmamoğlu’ndan sonra kendisine yöneltilen istifa sorusuna Hamzaçebi ise taziye ziyaretinde bulunulduğunu hatırlatarak “Alemdar ailesine taziye ziyaretinde bulunmuş. Tam dokuz ferdini bu binada kaybetmişler, Allah rahmet eylesin. Taziye ziyaretinde bunları konuşmaya hiç ihtiyaç yok. Eskiden masadaydık, şimdi sahada olacağız. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanmak için çalışıyoruz. İlçelerdeki belediye başkanlıklarını kazanmak için sahadayız. Onları kendi işimizde konuşuruz.” diye yanıt verdi.

Son güncelleme: android-time 16:50 08.02.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more