Sözcü Plus Giriş

AKP’li belediye, CHP’li belediyeye tazminat ödeyecek

Bursa'da CHP'li Mudanya Belediyesi, Güzelyalı Yüzme Havuzu’nun haksız yere işgal edildiği gerekçesiyle AKP'li Büyükşehir Belediyesine açtığı davayı kazandı. Mahkeme, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin tahliyesine karar verirken, haksız işgal nedeniyle tazminat ödemesine hükmetti. Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Mudanyalıların hakkını yedirmemek için göreve geldiğini belirterek, "Halkın malı halkın olacak" dedi.

Halil ATAŞ / Bursa
12:08 -
AKP’li belediye, CHP’li belediyeye tazminat ödeyecek

Mudanya Belediyesi, Siteler Mahallesi mülkiyetinde bulunan Güzelyalı Yüzme Havuzu'nun Büyükşehir Belediyesi tarafından olarak işgal edildiği gerekçesiyle açtığı davada haklı bulundu.

2010 yılında yapılan protokol gereği Büyükşehir Belediyesi yalnızca “Yüzme Havuzu Projesi ve Uygulama İnşaatını” yapmakla yükümlü olmasına rağmen Mudanya Belediyesi'ne ait havuzda faaliyetini sürdürüyordu. Mudanya Belediyesi'nin bu zamana kadar ticari amaçla yüzme havuzunu kullandığı gerekçesiyle Büyükşehir Belediyesi'ne açtığı dava Mudanya 1. Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından kabul edildi.

“KULLANDIĞI YIL KADAR ECRİMİSİL ÖDEYECEK”

Mahkeme, Büyükşehir Belediyesi'nin yüzme havuzu kullanımının ortadan kaldırılarak, tahliyesine karar verdi. Haksız işgal nedeniyle tazminata hükmedilen Büyükşehir Belediyesi, Güzelyalı Yüzme Havuzu'nu kullandığı yıl kadar ecrimisil bedeli ödeyecek.

“BEN YAPTIM OLDU MANTIĞI SÖKMEDİ”

Büyükşehir'in “Ben yaptım oldu” mantığının bu kez sökmediğini dile getiren Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Mudanyalıların hakkını yedirmemek için göreve geldiğini, göreve geldiği günden bu yana belediyenin tek bir kuruş kaybetmediğini söyledi.

TÜRKYILMAZ: BU GÜNEŞ HİÇ BATMAYACAK

Türkyılmaz, “Hukukçuların ve danışmanların incelemesi sonucunda gerekli yasal yollara başvuracağımızı çok net söylemiştik. Halkın malı halkın olacak dedik ve adım adım bu söylediklerimizi Mudanya'nın dört bir köşesinde gerçekleştiriyoruz. Göreve geldiğimizde güneş Mudanya'da temiz, dürüst, adaletli, ahlaklı belediyeciliğin nasıl yapılacağını göstermek için doğdu. Bu güneş hiç batmayacak” ifadelerini kullandı.

Son güncelleme: 12:11 25.09.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more