Bülent Arınç’tan dikkat çeken ‘Canan Kaftancıoğlu’ açıklaması!

Eski AKP Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç, bir TV kanalının programına konuk oldu. Arınç, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na verilen hapis cezasıyla ilgili soruya, "Kaftancıoğlu'nu sevmiyor olabiliriz. Seçimi kazandı bir kahraman haline getirdiler. Attığı mesajların hiçbirisine katılmıyorum. Ama ifade özgürlüğüne saygı duymalıyız, tahammül etmek zorundayız" diye yanıt verdi.

Bülent Arınç’tan dikkat çeken ‘Canan Kaftancıoğlu’ açıklaması!

Eski AKP Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç, Habertürk’te yayımlanan programa konuk oldu.

Arınç, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na verilen hapis cezasıyla ilgili soruya yanıt verdi. Arınç, daha önce Sakine Cansız’ların öldürülmesiyle ilgili sözlerinin arkasında olduğunu söyledi.

İBB Meclisi'nde Kaftancıoğlu gerilimi İlginizi Çekebilir İBB Meclisi'nde Kaftancıoğlu gerilimi

Arınç “Devlet adam öldürmez. Devlet yakalar alır getirir mahkemeye verir. Susturucuyla adam öldürmez” dedi.

Kaftancıoğlu’nu sevmediğini, beğenmediğini, yazdıklarına katılmadığını belirten Bülent Arınç, “Bunlardan dolayı ceza verilecek olacak, ben bir hukukçuyum, bu mesajlar toplumu infiale sürükleyecek olsa, 2013’te bir soruşturma açardı savcılarımız. Ama üzerinden 6 yıl geçtikten sonra dava açılıp hemen 2-3 celsede karar veriliyorsa buna nasıl bakmak lazım?” ifadelerini kullandı.

Yılmaz Özdil'den Kaftancıoğlu paylaşımı! İlginizi Çekebilir Yılmaz Özdil'den Kaftancıoğlu paylaşımı!

“İFADE ÖZGÜRLÜĞÜNE SAYGI DUYMALIYIZ”

Arınç, “Verilen kararın iyi ya da kötü olduğunu söylemekten uzağım. Kaftancıoğlu’nu sevmiyor olabiliriz. Seçimi kazandı bir kahraman haline getirdiler. Attığı mesajların hiçbirisine katılmıyorum. Ama ifade özgürlüğüne saygı duymalıyız, tahammül etmek zorundayız” dedi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...