Sözcü Plus Giriş

Eren Erdem bir yıldır tutuklu

Kapatılan Karşı gazetesine yönelik açılan davada yargılanan eski CHP Milletvekili Eren Erdem, 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Erdem bir yıldır hapiste yatıyor.

14:30 -
Eren Erdem bir yıldır tutuklu

CHP’li vekil Utku Çakırözer, eski CHP milletvekili ve PM üyesi Eren Erdem ile Silivri Cezaevi’nde görüştü. Eren Erdem’in, 29 Haziran’da 1 yıldır cezaevinde olmuş olacağını belirten Çakırözer, ‘Bu adaletsizlik bir önce son bulmalı” derken, “Eren Erdem cezaevine bir kulağında yüzde 30 işitme kaybı ile girdi. O kulağı artık hiç duymuyor. Ayrıca diğer önemli sağlık sorunları nedeniyle acil tıbbi müdahaleye ihtiyacı var. Ancak hastaneye diğer hastaların arasından kelepçeli olarak götürülecek. Ameliyatın ardından iyileşme sürecini hastanenin bodrum katında bir odada yine yatağa bağlı olarak geçirecek. Tüm bunları istemediği için acil tıbbi müdahaleyi reddediyor’ ifadesini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Kapatılan Karşı gazetesine yönelik FETÖ davasında 17-25 Aralık’ta yasa dışı ses kayıtlarını servis ettiği iddiasıyla yargılanan Eren Erdem’in, 4 yıl 2 ay hapisle cezalandırılmasına karar verilmişti.
İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, mütalaaya karşı sanık ve sanık avukatlarının beyanlarını aldıktan, sanıklara son sözlerini sorduktan sonra dosyayı karara bağlanmıştı

Son güncelleme: 14:32 28.06.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more