Sözcü Plus Giriş

Kocadon’dan ilk açıklama: Kırgın değilim

CHP'de yerel seçimlere 52 gün kala kritik 16 ilçenin daha başkan adayları açıklandı. Merakla beklenen ilçelerden biri de Bodrum'du. CHP, Bodrum'da Mehmet Kocadon yerine Mustafa Saruhan'ı açıkladı. Mevcut Belediye Başkanı Kocadon açıklama üzerine ilk değerlendirmesini Sözcü'ye yaparak 'kırgın değilim' dedi.

Mustafa SARIİPEK / Muğla
11:58 -
Kocadon’dan ilk açıklama: Kırgın değilim

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon karardan sonra yaptığı açıklamada kırgın olmadığını söyledi. Kocadon “Zaten aday değildim, genel başkanım istiyordu” dedi.

Kocadon kararla ilgili şunları kaydetti:
“Ben siyasette dünkü çocuk değilim. Verilen kararı saygıyla karşılıyorum. Hayırlısı olsun. Genel Merkez böyle takdir etmiş, yorum bile yapmayız. Böyle şeyler beni kırmaz. 20 yıldır başkanlık yapıyorum. Eğer hatırlatmam gerekirse biliyorsunuz ki Bodrum'a aday olmamıştım ve dilekçem bile yoktu. Genel Başkanım rica ettiği için aday olabileceğimi söyledim. Bundan sonrası için şu anda herhangi bir düşüncem yok. Tabii ki başka partilerden teklifler var. Hepsine teşekkür ediyorum. Mustafa Saruhan zaten iyi bir arkadaşımız ve Yalıkavak Belediye Başkanlığını da başarıyla yaptı.”

Son güncelleme: android-time 13:39 07.02.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more