Sözcü Plus Giriş

Saadet Partisi’nden “penguenli reklam”

Saadet Partisi'nin 'Sülün Osman' reklam filminin kaldırılmasının ardından 'penguen belgeseli' temalı yeni reklam filmi sinemalarda...

Uğur ENÇ
11:01 -

Saadet Partisi Genel Merkezi, Sülün Osman'ın hayatının anlatıldığı kısa bir reklam filmi hazırlamış ve sinema salonlarında yayına sokmuştu. Söz konusu reklam filmi yasaklanınca parti bu defa sadece penguenlerin yer aldığı yeni bir film hazırladı. Film sinema salonlarında gösterilmeye başlandı.

Seçim dönemlerinde hazırladıkları reklam filmleriyle dikkat çeken Saadet Partisi, 31 Mart yerel seçimleri öncesinde de kolları sıvadı. Türkiye'nin en ünlü dolandırıcılarından Sülün Osman'ın kısa hikayesinin anlatıldığı bir reklam filmi hazırlayan Saadet Partisi söz konusu filmi Organize İşler 2 isimli filmin hemen önünde yayına sundu. Ancak söz konusu reklam bir gün sonra yayından kaldırıldı. Saadet Partisi Tanıtmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Yazıcı, reklam filminin sinema izleyicisiyle buluşması için 1 Şubat 2019 Cuma günü gösterime giren filmin öncesinde yayına konduğunu söyledi. Yazıcı reklam kaldırıldıktan sonra yaptığı açıklamada İlgili firmalar iktidar tarafından aranıp baskı yapılarak bu reklam filmini gösterimden kaldırılmıştır. Bu Türkiye'deki siyasi atmosfer açısından tehlikeli bir davranıştır” dedi.

“KALDIRILMAYACAK BİR KURGU…”

Söz konusu reklam filminde kısa hayatı anlatılan Sülün Osman ile günümüz Türkiye'si özellikle sosyal medya hesaplarında sık sık karşılaştırıldı ve Saadet Partisi böylelikle dolaylı ve akılda kalıcı bir eleştiriye imza atmış oldu. Parti hazırladığı videoyu “Bu işler bazen bireysel bazen organize işler ama her zaman yanlış işler! Saadet Partisi keyifli seyirler diler” notuyla tanıtmıştı. Söz konusu reklam yayından kalktıktan sonra yeni bir reklam filmi hazırlandı. Yeni reklam filminde bir sahilde yürüyen penguenler görülüyor ve ardından parti logosu ortaya çıkıyor. Hatırlanacağı üzere Gezi Parkı olayları sırasında iktidara yakın televizyon kanallarında penguen belgeselleri yayınlanmış, olaylarla ilgili haberlere yer verilmemişti. Saadet Partisi yeni reklam filmini, “Kaldırılan Sülün Osman reklamımızdan sonra kaldırılamayacak bir kurgu oluşturduk” mesajıyla Twitter'den paylaştı. Video kısa sürede binlerce kişi tarafından izlendi.

İLGİLİ HABERSon dakika... Temel Karamollaoğlu'ndan 'Sülün Osman' tepkisiSon dakika... Temel Karamollaoğlu'ndan 'Sülün Osman' tepkisi
Son güncelleme: 15:57 09.02.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more