Sözcü Plus Giriş

1 Mayıs’a giden sağlıkçılar kaza yaptı: 5 ölü, 13 yaralı

Şanlıurfa'da düzenlenen 1 Mayıs kutlamalarına katılmak üzere Kahramanmaraş'tan yola çıkan işçileri taşıyan otobüs devrildi. Devrilen otobüse arkadan gelen başka bir aracın da çarptığı kazada ilk belirlemelere göre 5 kişi öldü, 13 kişi yaralandı. Kaza nedeniyle Şanlıurfa'da 1 Mayıs kutlamaları erken bitti, sendika temsilcileri hastaneye akın etti.

Güncellenme: 13:17, 01/05/2019

Edinilen bilgiye göre, Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinden Şanlıurfa’daki 1 Mayıs kutlamalarına giden işçileri taşıyan 46 VK 309 plakalı otobüs, Şanlıurfa Birecik karayolunun 60. kilometresinde kontrolden çıkarak devrildi. Devrilen otobüse arkadan gelen 45 HS 02 plakalı araç da çarptı. Feci kazada 5 kişi öldü, 13 kişi ise yaralandı.

1 MAYIS KUTLAMALARI ERKEN BİTTİ

Kaza Şanlıurfa’da ve tüm Türkiye’de büyük bir üzüntü yarattı. Şanlıurfa’da 1 Mayıs kutlamaları erken bitti, sendika temsilcileri yaralananları ziyaret etmek için hastaneye gitti.

VALİDEN AÇIKLAMA

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamalarına katılmak üzere Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinden Şanlıurfa’ya giden işçileri taşıyan midibüsün devrilmesine ilişkin, “Maalesef kaza sonrasında hayatını kaybeden 5 vatandaşımız var, 13 de tedavisi devam eden vatandaşımız var. 1-2 yaralımızın durumu kritik.” dedi.

Vali Erin, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan ile Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde tedavi gören
yaralıları ziyaret etti.

Ziyaretin ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Vali Abdullah Erin, “Maalesef kaza sonrasında hayatını kaybeden 5 vatandaşımız var, 13 de tedavisi devam eden vatandaşımız var. 1-2 yaralımızın durumu kritik. Vefat edenlere Allah’tan rahmet diliyorum, yaralı kardeşlerimize sağlık ve şifa diliyorum. Şanlıurfa’daki hastanelerde bütün doktorlarımız yaralılarımızla ilgilenmektedir.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan, kazada ölenlerin cenazeleri olay yerinde yapılan incelemenin ardından Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

SON KAHVALTI

Kahramanmaraş’tan yola çıkan işçiler kazadan yarım saat önce bir tesiste kahvaltı molası verdi. İşçilerin bu son kahvaltısı böyle görüntülendi.

 

İHA – AA

Yayınlanma Tarihi:09:44,