Sözcü Plus Giriş

Soylu’dan kayyum açıklaması!

Diyarbakır, Mardin ve Van'ın HDP'li belediye başkanlarının görevden alınarak yerlerine kayyum atanmasıyla ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Görevden alma kararı siyasi değil hukuk çerçevesinde idari bir karar" dedi. Soylu, SÖZCÜ yazarı Deniz Zeyrek'in HDP ile ilgili kapatma sorusuna ise yargıyı işaret ederek yanıt verdi.

21:32 -

Katıldığı bir TV programında açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, HDP’li belediyelerdeki görevden alma ve kayyum ataması tartışmaları için kararın siyasi değil hukuki olduğu açıklaması geldi.

Soylu, terör örgütü tarafından yapılması planlanan kanlı bir bombalama eyleminin de engellendiğini, “Önemli bir ilimize doğru giden bombayı bugün Urfa’da yakaladık” ifadeleriyle duyurdu.

“HDP KAPATILMALI MIDIR?”

SÖZCÜ yazarı Deniz Zeyrek, Didem Arslan Yılmaz’ın sunduğu Habertürk’teki Türkiye’nin Nabzı programında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya “HDP’nin kapatılmasını mı istiyorsunuz?” sorusunu yöneltti. Soylu ise Zeyrek’e “HDP’nin kapatılması yargının işidir yanıtını” verdi.

DAVUTOĞLU VE GÜL’E TEPKİ

Soylu, Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu’nun kayyum ataması eleştirilerine “Ben Sayın Gül ve Davutoğlu’nun eleştirilerine üzülüyorum. Demokrasinin korunması bizim temel sorumluluğumuzdur. PKK ile bağlantılı birisinin tedbiren alınmasından itibaren eğer burada bir itiraz oluyorsa bu siyasal bir itirazdır buna üzülürüm” dedi.

 

Son güncelleme: 09:50 06.09.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more