Sözcü Plus Giriş

TSİ 20.00 civarında konuşan Pakdemirli, bu yangınların dördü hariç hepsinin söndürüldüğünü belirterek;

“Şu anda dört tane aktif yangınımız var. Tavşanlı-Eğriöz, Balıkesir-Marmara Adası, İzmit-Gebze ve Dursunbey. Bu dört aktif yangından üç tanesi kontrol altında gözüküyor. Tavşanlı-Eğriöz’deki yangının ise kontrol altına alma çalışmaları sürüyor. Sıcaklık artışıyla beraber bugün de çok sayıda yangınla mücadele etmek durumunda kaldık. Ben yangınlara olan duyarlılıktan dolayı vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

‘TÜRKİYE’DE YANGINLARIN ÇIKIŞ SEBEPLERİNİN YÜZDE 95’İ İNSAN KAYNAKLI’

Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde çıkan orman yangını bölgesinde incelemelerde bulunan Orman Genel Müdür Yardımcısı Hayati Özgür ise  Türkiye genelinde dün orman ve tarım alanlarında çıkan 27 yangının Kütahya’daki hariç tamamının kontrol altına alındığını söyledi.

Türkiye’deki yangınların çıkış sebeplerinin yüzde 95’inin insan kaynaklı olduğunu vurgulayan Özgür, vatandaşların sıcaklığın yüksek ve nemin düşük olduğu zamanlarda dikkatli olmaları çağrısında bulundu.

Türkiye genelinde dün orman ve zirai tarım alanlarında 27 yangın çıktığını anlatan Özgür, şunları kaydetti: “Sıcaklıkların yüksek olması ve rüzgarın etkisiyle 15’i ormanlık alanda, 12’si de tarım alanında olmak üzere 27 yangın çıktı. Türkiye çapında ekiplerimiz yangınlara anında müdahale etti. Şu an itibariyle Kütahya’daki yangın hariç tamamı kontrol altında. Kütahya’daki yangının kontrol altına alınabilmesi için de ekiplerimiz aralıksız çalışmalarına devam ediyor. Sabahın ilk ışıklarıyla birlikte helikopterlerimizin de çalışmalara katılmasıyla Kütahya’daki yangını da inşallah söndürmüş olacağız.” AJANSLAR

İlginizi ÇekebilirSon dakika haberi: Marmara Adası'ndaki yangın rüzgarın da etkisiyle yeniden alevlendiSon dakika haberi: Marmara Adası'ndaki yangın rüzgarın da etkisiyle yeniden alevlendi İlginizi ÇekebilirSon Dakika... Tavşanlı'da orman yangını! Hızla büyüyorSon Dakika... Tavşanlı'da orman yangını! Hızla büyüyor İlginizi ÇekebilirFabrikaya sıçrayan orman yangını kontrol altına alındıFabrikaya sıçrayan orman yangını kontrol altına alındı İlginizi ÇekebilirBurgazada ve Marmara Adası'nda orman yangınıBurgazada ve Marmara Adası'nda orman yangını
Yayınlanma Tarihi:22:26,