Bakan Akar, Libya Genelkurmay Başkanı’nı kabul etti

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, görevine yeni atanan Libya Genelkurmay Başkanı Orgeneral Mohamed Ali Ahmed El-Haddad'ı ağırladı.

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Libya Genelkurmay Başkanı Orgeneral Mohamed Ali Ahmed El-Haddad’ı kabul etti. Millî Savunma Bakanlığı’nda gerçekleşen görüşmeye Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler de katıldı.

Libya'daki son duruma ilişkin görüş alışverişinde bulunulan kabulde Bakan Akar, Genelkurmay Başkanlığı görevine atanmasından dolayı El-Haddad’ı kutladı.

“DESTEK VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Görüşmede, Türkiye ve Libya arasındaki 500 yıllık tarihi dostluk, kardeşlik bağlarına vurgu yapan Bakan Akar, “Libyalı kardeşlerimizin daha rahat, daha mutlu, daha güven içinde yaşamaları için destek vermeye devam edeceğiz” ifadesini kullandı.

Türkiye'nin “Libya Libyalılarındır” anlayışıyla bölgenin istikrar kazanması için elinden gayreti göstermeyi sürdüreceğini belirten Bakan Akar, istikrarlı, bağımsız ve egemen bir Libya’yı desteklediklerini dile getirdi.

Bakan Akar, Türkiye'nin BM tarafından tanınan Libya'nın meşru hükümeti ile yapılan anlaşmalar kapsamında askeri ve güvenlik alanlarındaki eğitim, destek ve danışmanlık faaliyetlerine devam edeceğini de belirtti.

Libya'da yarım kalan müteahhitlik projeleri devam edebilecek İlginizi Çekebilir Libya'da yarım kalan müteahhitlik projeleri devam edebilecek

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...