Corona aşısı denemelerinden kötü haber! Bir gönüllü hayatını kaybetti

Oxford Üniversitesi'nin corona virüsü (Covid-19) aşısı denemelerine katılan Brezilya'dan bir gönüllünün hayatını kaybettiği açıklandı.

Corona aşısı denemelerinden kötü haber! Bir gönüllü hayatını kaybetti

Brezilya Sağlık Düzenleme Kurumu (Anvisa) tarafından yapılan açıklamada, Oxford tarafından geliştirilen corona virüsü (Covid-19) aşısının klinik denemelerinde Brezilyalı bir gönüllünün hayatını kaybettiği bildirildi.

Hayatını kaybeden gönüllünün 28 yaşında olduğu belirtilirken, ölüm nedenine yönelik herhangi bir açıklama yapılmadı. Kurum tarafından gizlilik gerekçesiyle daha fazla detay verilmeyeceği ve durumun gözden geçirildiği aktarıldı.

Brezilya basını ise 28 yaşındaki gönüllünün ölüm nedeninin “Covid-19’dan kaynaklanan komplikasyonlar” olduğunu yazdı.

Söz konusu Covid-19 aşısı, Oxford Üniversitesi tarafından İngiliz-İsveç çokuluslu ilaç devi AstraZeneca ile ortaklaşa geliştiriliyor. Aşı şu anda Brezilya, İngiltere, Hindistan ve Güney Afrika’da klinik deneylerin üçüncü aşamasında.

DAHA ÖNCE YAN ETKİLERİ NEDENİYLE DURDURULMUŞTU

AstraZeneca, daha önce klinik denemeler sırasında `bir gönüllüde´ beklenmeyen yan etkilerin ortaya çıkmasından sonra aşının denemelerine ara verildiğini açıklamıştı.

Oxford Üniversitesi, daha sonra yaptığı açıklamada corona virüsü aşısının denemelerine devam edileceğini duyurmuştu.(İHA, DHA)

Putin'den ikinci corona aşısı müjdesi: Tescillendi İlginizi Çekebilir Putin'den ikinci corona aşısı müjdesi: Tescillendi Erdoğan'dan yerli corona virüsü aşısı açıklaması İlginizi Çekebilir Erdoğan'dan yerli corona virüsü aşısı açıklaması

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Afrika Brezilya Corona Cumhurbaşkanı Güney Afrika Haber Hindistan İngiltere İsveç Ölüm Putin Rusya Sağlık söz Vladimir Putin yüz yüze
Loading...